Новини        30 Жовтня 2017        474      

Підсумки обласного семінару з класичного танцю

30 жовтня в Палаці творчості учнів м. Миколаєва відбувся обласний семінар із класичного танцю, участь у якому взяли більш ніж 35 керівників хореографічних колективів Миколаївщини. У яких формах пройшли семінарські заняття, які навички опрацьовувалися в практичному модулі, що найбільше вразило учасників заходу — про це та багато чого іншого читайте далі.

Класична хореографія — це основа основ жанру. Вона будується на фундаментальних положеннях, засвоївши які початківець зможе опанувати інші напрями хореографічного мистецтва. З цих слів відкрив спілкування із семінаристами провідний методист хореографічного жанру Миколаївського обласного центру народної творчості Анатолій Кривошей. А директор Центру, заслужена артистка України Наталія Баштова звернувшись до присутніх, зазначила, що сьогодні хореографам області відкриваються широкі можливості для створення продукту більш якісного рівня. Зокрема, і цього року, і наступного Миколаївський обласний центр для керівників-початківців організовує семінари за участю провідних спеціалістів України. Директор ОЦНТ та КОР також подякувала керівництву Палацу учнів за співробітництво. Зі свого боку заступник директора закладу, на базі якого відбувалися заняття, Ольга Гончар зазначила, що сьогодні у 299 гуртках закладу займається понад 4000 дітей. Розвиток дитячих здібностей відбувається в 5 направленнях, одне з яких — художньо-естетичне виховання. Завідувач даного відділу Інна Близниченко презентувала кращі колективи, які є лауреатами та дипломантами міжнародних, всеукраїнських та обласних заходів різних напрямів мистецтва.

Гордістю палацу та окрасою хореографічного жанру області на сьогодні є «Народний художній колектив» ансамбль класичного танцю «Дивертисмент». Керівник колективу Світлана Драгомощенко та балетмейстер, методист, відмінник освіти України Тетяна Смикова розповіли, що сьогодні «Дивертисмент» — це більш ніж 300 учасників, 15 вікових груп, чотири педагоги та чотири концертмейстери. У 2017 році перлина класичного танцю Миколаївщини святкує 30-річчя творчого життя. За цей час складно й перерахувати кількість призових місць. Лише у 2017 році колектив здобув Гран-прі Всеукраїнського фестивалю хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі», став лауреатом першого місця обласних конкурсів «Перлина Прибужжя», «Південний бриз» тощо. Учасники хореографічної родини під назвою «Дивертисмент» працюють під гаслом: «Творчість для всіх». А це означає, що навчитися танцювати в колективі можуть усі бажаючі.

Саме тому досвідчені хореографи й погодилися поділитися напрацюваннями з керівниками хореографічних колективів області. Заняття в практичному модулі відбувалися в репетиційній залі «Дивертисменту», де Тетяна Смикова та Світлана Драгомощенко продемонстрували різні види вправ для підготовки дітей різновікових груп:

  • музично-ритмічні рухи та ігри;
  • вправи з предметами,
  • екзерсис біля станка та на середині зали;
  • екзерсис на пуантах;
  • партерна гімнастика;
  • народно-сценічний танець.

Ця частина майстер-класу найбільше здивувала присутніх, адже не є головним напрямом роботи колективу. На думку керівників, поєднання різних жанрів у роботі значно розширює межі знань і навичок їх вихованців.

Фіналом зустрічі стала феєрія танцю, музики та світла в концертній програмі від «Народного художнього колективу» ансамблю класичного танцю «Дивертисмент». Також усі присутні були запрошені на заходи з хореографічного мистецтва, організовані Центром народної творчості, що відбудуться в листопаді: обласний конкурс «Перлина Прибужжя», а також обласний семінар-практикум із поліського танцю.

Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: