Новини        12 Травня 2017        668      

Підтвердження звання колективам Щербанівського сільського будинку культури

11 травня своє право носити почесне звання «народний» підтверджували ансамбль української пісні «Українські вечорниці» та народний театр естради «Факел» Щербанівського сільського будинку культури Вознесенського району. Яким же було підсумкове рішення атестаційної комісії — докладніше далі.

Цього року ансамбль української пісні «Українські вечорниці» святкує свій 35 ювілей, почесне звання «народний» отримав у 1986 році. Ініціатором та засновником колективу став на той час заступник голови колгоспу села Щербані Микола Берсон — нині директор Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії, народний артист України.

Сьогодні роботу аматорів очолює Анатолій Паляниця, який велику увагу приділяє продовженню традицій української пісенної культури, обрядовості, передає цю спадщину молодому поколінню. Тематика та жанрова палітра українських пісень у виконанні ансамблю досить різноманітні: від героїчних, історичних та козацьких до побутових, обрядових, ігрових, жартівливих та пісень про кохання. Але основним напрямом усе ж залишаються театралізовані дійства й обряди, такі як: «Весілля в Щербанях», «Українські вечорниці», «Коляд-колядниця», «Івана Купала», «Веселе ярмаркування». До речі, під час творчого звіту щербанівці продемонстрували уривок із весільного обряду «Випічка короваю», у якому яскраві поспівки й дотепний гумор прикрашали обрядові хореографічні композиції.

Театр естради «Факел» працює в Щербанівському сільському будинку культури з 1978 року, в 1981 колектив здобув почесне звання «народний». З приходом у колектив керівника Юрія Стращенка розширилася репертуарна палітра колективу, з’явилися постановки за творами О. Фредро «Дами й гусари», М. Старицького «По-модньому», В. Коломійця «Фараони». До уваги комісії любителі театрального жанру представили нову виставу за мотивами п’єси М. Альбіковського «Жартівниця», у якій харизматично заявив про себе оновлений склад учасників.

За рішенням атестаційної комісії право носити почесне звання «народний» ансамблю української пісні «Українські вечорниці» й народному театру естради «Факел» Щербанівського сільського будинку культури Вознесенського району підтверджено на три роки.

Вітаємо й бажаємо творчих успіхів!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: