Новини        09 Вересня 2021        364      

Проведений обласний семінар «Робота керівника аматорського театру над виставою»

У вересні фахівці МОЦНТ та КОР провели обласний семінар, спрямований на підвищення кваліфікації працівників закладів культури Миколаївщини, проаналізовано роботу керівників та надано відповіді на питання, які цікавили аудиторію, методичні поради відповідної тематики. Семінар проводився для керівників аматорських театрів, студій зі званням «зразковий», «народний» та без звання, гуртків та любительських об’єднань з театрального жанру. До участі залучено близько 60 слухачів.

Традиційно семінар розпочався з привітання директора обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслуженої артистки України Наталії Баштової, яка наголосила про важливість підвищення кваліфікації керівників аматорських колективів, про заплановані заходи до кінця поточного року, проаналізувала роботу керівників театральних колективів за перше півріччя, побажала всім натхнення в роботі та подальших творчих успіхів.

Під час семінару розглянуто питання щодо проблем розвитку та популяризація діяльності аматорських театральних колективів на Миколаївщині, детально проаналізовані умови відбору конкурсних вистав для участі у Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена» та проведена творча лабораторія на основі відео вистав його учасників, проведено майстер-клас «Образно-пластичне рішення вистави» та практичне заняття «Репертуар – основа розвитку та досягнень». Учасники  переглянули виставу «Ой, не ходи Грицю, та й на вечорниці» Хмельницького обласного академічного музичного драматичного театру імені Михайла Старицького, презентовані навчальні та культурно-мистецькі заходи з театрального жанру.

Лекторами семінару виступили:

Дмитро Гусаков – режисер, педагог, головний режисер Хмельницького обласного академічного музичного драматичного театру імені Михайла Старицького.
Лариса Калініна – режисер, кандидат педагогічних наук.
Тетяна Скубченко – режисер, провідний методист театрального жанру Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури України.

Дмитро Гусаков детально зупинився на написанні грантів та можливості отримати фінансування на утримання й розвиток аматорських театрів. Розповів учасникам семінару про джерела зібрання матеріалів для постановки вистав. Обговорював використання українського фольклору та популяризації української культури через театральні вистави.

Лариса Калініна проаналізувала режисерську роботу над виставами, підняла питання про сценічну культуру, поетику мізансценування та режисерське бачення вистав.

Тетяна Скубченко обговорила позитивні та негативні моменти з питань підбору, технічної підготовки з дотриманням усіх рекомендацій відеозапису конкурсних робіт, подання відеоматеріалів для відбору та участі у конкурсах,  більш ретельну підготовку до участі у Всеукраїнських та обласних конкурсах, а саме культуру анонсування конкурсних вистав, рекламування своїх робіт перед початком конкурсної програми, проаналізувала культуру сценографії, багатофункціональність декорацій.

Семінар був дуже насиченим корисною інформацією та цікавим для аудиторії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: