Новини        17 Червня 2016        465      

Прямий телеефір «Розмова на тему»

16 червня 2016 року на передодні Зелених свят відбувся прямий телеефір «Розмова на тему» за участю народного фольклорно-обрядового колективу «Підгородняночка» Первомайського району, керівник Катерина Прокопенко на обласній телерадіокомпанії.

Учасники програми розповіли глядачам про свій творчий шлях, про відродження народних свят та обрядів на Первомайщині. А також про те, як активно вони займаються пошуковою роботою по збиранню пісенного фольклору в селах району, записують старовинні пісні, легенди, балади, думи, перекази від своїх бабусь, матерів, старожилів села, занотовують та виконують їх, дотримуючись автентичної манери. В репертуарі «Підгородняночки» є колядки, щедрівки, купальські та жниварські пісні, обряди, звичаї, театралізовані дійства: «Зажинки», «Спасова борода», «Свята мати, Покрівонько, покрий мою голівоньку» (дівич-вечір), «Андріївські вечорниці», «Стрітення Явдохи-Плющихи. Заклик весни».

Особлива увага була приділена обряду «Зеленим святкам», учасники виконували пісні легенди та повір’я, демонстрували фрагмент відеоролику «Зелені святки», що виконував колектив на обласному огляді фольклорних колективів в смт. Єланець, де він став переможцем (І місце) за пропаганду, розвиток та збереження обрядів Півдня України .

Варто зазначити, що фольклорно-обрядовий колектив «Підгородняночка» створений у 2003 році на базі Будинку культури селища Підгородня Первомайського району, а з 2011 року носить почесне звання «народний». Колектив відроджує народні традиції, звичаї та обряди, побудовані на місцевому матеріалі та гідно передає ці надбання молодому поколінню. Колектив відомий не тільки в районі та області, а й за його межами.

Нагороди колективу:

  • 2006 р. — учасник (спеціальний приз Міністерства культури і туризму) Всеукраїнського форуму сільського туризму (м. Київ)
  • 2008 р. — двічі дипломант Всеукраїнських фестивалів українського фольклору в музеї народної архітектури та побуту України (м. Київ)
  • 2009, 2011 рр. — призер (І місце ) обласного огляду фольклорних ансамблів та колективів «Троїсті музики», «Від села до села. танці та музики»
  • 2010 р. — дипломант обласного фольклорно-мистецького свята до Дня Святого Миколая.

  Позначки:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: