Нематеріальна культурна спадщина, Новини        20 Жовтня 2017        442      

Районний семінар працівників культури в Баштанці

19 жовтня в Баштанському районному будинку культури відбувся семінар, учасниками якого стали методисти Миколаївського обласного центру народної творчості Світлана Бабуріна та Ганна Божкова. Якій темі були присвячені семінарські заняття та з якими пропозиціями звернулися до баштанців співробітники Центру — про це та інше докладніше далі.

Жовтневий семінар, що проводився Баштанським районним відділом культури, був присвячений нагальним питанням розвитку сфери культури району. Участь у ньому взяли керівники клубних закладів Баштанщини. Методисти Миколаївського обласного центру народної творчості звернули увагу присутніх на важливість організації практичної роботи зі збору інформації щодо об’єктів нематеріальної культурної спадщини на місцях.

Зокрема, Світлана Бабуріна, відповідаючи на питання присутніх, підкреслила, що елементи НКС — це не лише усна народна творчість, виконавське мистецтво, звичаї, обряди та свята, але й різноманітні знання, навички, технології, пов’язані із традиційними ремеслами, будівництвом, побутовою та хазяйською культурою.

Анна Божкова зорієнтувала колег на форми та методи проведення пошукової роботи, адже в місцях тривалого проживання людей кожна громада обов’язково залишає свій слід в історії та культурі регіону. Важливо знати, як відокремити об’єкти, які несуть у собі «культурну цінність».

Під час обговорення учасники заходу висловили свої пропозиції та побажання щодо подальшої роботи. Зокрема, було визначено необхідність розробки фахівцями Центру низки методичних матеріалів, які допоможуть організовувати та проводити етнографічні експедиції на місцях. Також були визначені напрями збирання об’єктів НКС Баштанщини: традиції святкування Дня Святого Миколая, весільна обрядовість, традиції побутової вишивки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: