Новини        15 Червня 2015        393      

«Розмова на тему» з Іриною Латарією

11 червня відбувся прямий ефір програми «Розмова на тему» про творчу діяльність художниці обласного творчого об’єднання  «Прибужжя» Ірини Латарії  з м.  Баштанка. 

Художниця представила живописні картини, а також розповіла про своє нове захоплення технікою батику (ручний розпис по тканині). Сьогодні ця давня техніка досягла нової хвилі популярності серед майстрів художньої творчості. Прийнято вважати, що раніше за всіх тканину стали розмальовувати на острові Ява, що в Індонезії, за дві тисячі років до Різдва Христового. Потім це мистецтво поширилося по всьому Сходу, придбавши свої характерні риси в Єгипті, Японії, Індії. Для Європи зоряний час настав на початку ХХ століття.

Стародавні розписи цікаві тим, що жоден штрих не робився просто так. Століттями вироблялася символіка елементів. Розписані тканини були не просто одягом, а оберегом. Художник не міг працювати у відриві від етнічних, культурних традицій. Він зобов’язаний був бути чистим у помислах, і налаштований на роботу, як іконописець. Рослинні фарби не вигоряли і не вицвітали з роками. Японський батик застосовувався, в першу чергу, для розпису кімоно. Європейський стиль не був обтяжений ніякими традиціями. В епоху модерну був придуманий холодний батик, пізніше — вільний розпис.

Оскільки техніка батику відкриває безмежний простір для творчої уяви, гостя програми порадувала глядачів розмаїттям сюжетів та кольорів.

Студія була прикрашена картинами виконаними в цій техніці, які відображали, зокрема, красу рідного краю: «Як у нашому селі», «Вечори на хуторі», «Соняшник», «Лілеї» та інш.

Більше інформації про секрети техніки розпису на тканині можна дізнатися від самої майстрині під час перегляду програми.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: