Новини        22 Квітня 2016        1628      

Семінар-практикум для хореографів «Стильові характерні особливості танцювального мистецтва західних областей України»

21 квітня 2016 року Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи на базі Миколаївського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв провів семінар-практикум присвячений характерним особливостям танцювального мистецтва Західної України.

На заході були присутні керівники хореографічних колективів з міст Миколаєва та Первомайська, а також з Березнегуватського, Казанківського, Очаківського, Вознесенського, Новобузького, Новоодеського, Миколаївського, Жовтневого, Єланецького та Баштанського районів (усього 40 осіб).

Відкрив семінар провідний методист з народної хореографії МОЦНТ та КОР — Кривошей А. В.  та провів лекцію на тему «Український народний танець в аматорському хореографічному колективі», яку присутні керівники районних колективів з цікавістю прослухали та занотували.

Провідним напрямком семінару було підвищення рівня майстерності обласних керівників у сфері народного танцю, принести щось нове у вже відомі та чинні техніки танцю, розглядаючи власне хореографічне мистецтво західних областей України.

Зі словом про важливість підготовки майбутніх хореографів виступила Федотова Н. В. — директор ОП МФ КНУКіМ, заслужений працівник культури України, доцент. На завершення своєї промови директор щиро запросили вихованців обласних керівників-хореографів вступити до хореографічного відділення МФ КНУКіМ.

Учасники семінару мали змогу побачити народну хореографію Західної України у виконанні студентів МФ КНУКіМ. Серед представлених танців були: танцювальний етюд на матеріалі рухів танцю «Буковинський весільний», закарпатський народний танець «Дубо-танець». Прикарпатський народний танець «Гуцулка». Після танців до уваги публіки були представлені національні костюми вищезгаданих регіонів.

Після проведення огляду народних танців, Мерлянов М. В. — завідувач кафедри хореографії МФ КНУКіМ, провів теоретичне заняття на тему «Український народний танець. Його різновиди у західних регіонах» та закріпив наданні знання проведенням майстер-класу біля станка. Усі керівники хореографічних колективів мали змогу прийняти участь у майстер-класі та вивчити рухи таких танців як тропотіка, тропотянка, дубо-танець, гуцулка, буковинський святковий.

Тему про музичний матеріал західних регіонів України і акомпанемент та музичне оформлення народного танцю в хореографічних колективах розкрив провідний концертмейстер ВП МФ КНУКіМ — Лівак В. А.

Завершився семінар-практикум обговоренням теми семінару, слухачі ділилися враженнями стосовно здобутих знань та навичок про народну хореографію Західної України.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: