Нематеріальна культурна спадщина, Новини        18 Травня 2017        409      

Студенти долучаються до поповнення обласного реєстру НКС

17 травня відбулася зустріч студентів першого курсу філологічного факультету Миколаївського державного університету імені В. Сухомлинського зі співробітниками Миколаївського обласного центру народної творчості, під час якої обговорювалися напрями та форми роботи на шляху збереження елементів нематеріальної культурної спадщини Миколаївщини. Які ж завдання отримали студенти на час фольклорно-етнографічної практики — дивіться далі.

У травні 2017 року за планом роботи з ідентифікації та збереження елементів НКС на Миколаївщині між обласним центром народної творчості та Миколаївським державним університетом імені В. Сухомлинського було укладено угоду про творчу співпрацю зі збору елементів та поповнення ними обласного реєстру нематеріальної культурної спадщини.

Саме тому під час першої зустрічі провідний методист центру Світлана Бабуріна привітала студентів з тим, що вони долучаються до справжньої наукової роботи, а ще ознайомила з основними положеннями Конвенції ЮНЕСКО «Про охорону нематеріальної культурної спадщини». І оскільки у студентів з 29 травня починається фольклорно-етнографічна практика, для них було проведено інструктаж-навчання зі збору елементів до обласного реєстру НКС Миколаївщини й поставлені конкретні завдання:

  • знайти і встановити контакти з носіями тих традицій, що побутують у селі чи районі, де проходить практика;
  • віднайти хоча б один елемент НКС та зробити його опис;
  • додати фото- і відеоматеріали.

Учасники зустрічі дізналися про методи збирання та фіксації фольклорного матеріалу. Також їм було рекомендовано звернути увагу на теми, які сьогодні досліджуються фахівцями Миколаївського обласного центру народної творчості:

  • традиції святкування Різдва;
  • весільний обряд;
  • козацька культура;
  • традиції болгар с. Тернівка.

За два тижні чекаємо результати пошукової роботи студентської молоді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: