Новини        20 Жовтня 2018        791      

Відбувся обласний конкурс вокальних колективів і солістів-вокалістів «Діапазон»

20 жовтня в Миколаєві відбувся обласний конкурс вокальних колективів і солістів-вокалістів «Діапазон», спрямований на розвиток і популяризацію вокально-хорового жанру, відкриття нових талановитих виконавців, підвищення рівня виконавської майстерності учасників і поповнення їх репертуару патріотичними творами. У заході взяли участь понад 500 учасників із 16 ОТГ, 10 районів і трьох міст. Детальніше про номінації, тематику виступів, журі, переможців — далі в статті.

Протягом тисячоліть український народ створював велику кількість високохудожніх багатоголосих пісень, які переходили від покоління до покоління, зберігаючи самобутність і неповторність виконавського стилю. Саме на цьому на початку конкурсу наголосили організатори — методисти з вокально-хорового жанру Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Конкурс проводився в номінаціях із різними манерами та стилями виконання: вокальні ансамблі, фольклорні колективи та солісти-вокалісти. Найкращі аматорські колективи та солісти-вокалісти своїми виступами не лише розважили всіх присутніх, але й наголосили на патріотизмі, любові до Вітчизни, батьківщини, сім’ї, оскільки кожен виконавець презентував конкурсну програму із двох різнохарактерних творів, один із яких був патріотичного спрямування: «Їхали до Криму» «За столом збирається родина», «Є в тебе все», «Офіцерська родина», «Повертайся живим», «Захисники», «Україна — це я» «Сходить сонце, радіє земля» та інші.

Місію обрання переможців виконувало журі, до якого входили провідні фахівці вокально-хорового жанру Миколаївщини: викладач-методист Миколаївського коледжу культури і мистецтв, керівник народного Прибузького ансамблю пісні і танцю, заслужений працівник культури України Анатолій Затурян (голова журі); викладач-методист, керівник народного вокального гурту «Зорецвіт» Миколаївського коледжу культури і мистецтв, заслужений працівник культури України Надія Жадик; доцент кафедри музичного мистецтва, кандидат педагогічних наук, диригент-хормейстер, керівник студентського хорового колективу «Барви» Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського Ірина Парфентьєва; керівник ансамблю народних інструментів «Узори» Миколаївської обласної філармонії, заслужений артист України Іван Обревко; головний спеціаліст управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Анжела Дорош; провідний методист із вокально-хорового жанру Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужений працівник культури України Галина Стрелецька.

Церемонія нагородження розпочалася з привітань членів журі, кожен із яких проаналізував виступи, наголосив на позитивних моментах, указав певні недоліки і висловив побажання на майбутнє.

Номінація «Вокальні ансамблі та гурти»

Нагороду Гран-прі отримав народний ансамбль української пісні «Берегиня» Баштанської ОТГ (керівник Олег Сук).

Перше місце вибороли:

 • народний ансамбль української пісні «Невичерпне джерело» Вознесенського РОМЦ (керівник Світлана Діденкул);
 • народний ансамбль української пісні та музики «Степівські музики» Степівського СБК (керівник заслужений працівник культури України Олександр Ракомін);
 • народний чоловічий ансамбль «Козацький передзвін» Снігурівського РБК (керівник Петро Дмитрик);
 • народний вокальний ансамбль «Вітовчани» ПК «Корабельний» Миколаївської міської ради (керівник Василь Стефанюк).

Малі форми ансамблів

Нагороду Гран-прі отримав народний гурт естрадної пісні «Дивограй» Баштанського РБК (керівник Володимир Крамаренко).

Перше місце виборов дует «Рідні сестроньки» у складі Тетяни Кваши та Наталії Татарчук с. Калуга Березнегуватського району.

Номінація «Солісти-вокалісти»

Нагороду Гран-прі отримав Сергій Борисюк (Кривоозерський РБК).

Перше місце вибороли:

 • Світлана Нікітіна (с. Щасливе Березанського району);
 • Валентина Дусак (смт Врадіївка);
 • Володимир Дениско (Березнегуватський РБК);
 • Анатолій Грицюк (Баштанський РБК);
 • Віктор Коваленко (Баштанська ОТГ);
 • Наталя Старкова (Снігурівський РБК);
 • Ілля Шишлов (Тернівський БК Миколаївської міської ради);
 • Микола Лось (Зеленогайський БК Миколаївського району).

Усі колективи були нагороджені дипломами управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, кубками та подарунками. Колективи й виконавці, які посіли перші місця та Гран-прі, рекомендовані до участі у Всеукраїнському фестивалі пісенної творчості «Пісенний драйв». Після завершення конкурсу всі учасники були запрошені зробити загальну світлину, що завжди буде нагадувати про нашу велику талановиту родину Миколаївщини.

Саме такі заходи створюють умови для розвитку виконавців, відкриття нових горизонтів для творчих пошуків. До того ж, це не перший і не останній пісенний конкурс: яскраві вокальні ансамблі з усієї Миколаївської області запрошуються для участі в обласному огляді дитячих вокальних ансамблів «Ліга Voice», який відбудеться 3 листопада.

Інформаційну підтримку надали: радіо «Миколаїв» 92 FM, телерадіокомпанія «НІС-ТВ», обласне телебачення, інтернет-видання та інші.

Більше світлин на нашій сторінці у фейсбуці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: