Новини        31 Травня 2022        176      

Відбувся обласний огляд виконавців на народних інструментах «Volta»

У травні дистанційно відбувся обласний огляд виконавців на народних інструментах «Volta». Захід проводився з метою відродження, збереження та популяризації народно – інструментального мистецтва, зокрема традиційних видів українського музичного мистецтва, вдосконалення виконавської майстерності ансамблів малих форм та окремих виконавців, збагачення репертуару високохудожніми творами українських та закордонних авторів.

Організатор

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Про огляд

До участі в огляді були запрошені дитячі та дорослі колективи народних інструментів, малі форми, окремі виконавці та ансамблі «Троїсті музики» закладів культури та мистецтва Миколаївщини. Кожен виконавець продемонстрував один твір українських композиторів: варіації, фантазії, віночки на теми українських пісень. До нашого інструментального калейдоскопа долучилися 22 колективи та окремі виконавці з 16 територіальних громад Миколаївщини: Братської, Баштанської, Благодатненської, Веселинівської, Вознесенської, Казанківської, Коблівської, Кривоозерської, Миколаївської, Новобузької, Новоодеської, Очаківської, Ольшанської, Первомайської міської, Первомайської селищної та Южноукраїнської.

Творчі роботи аматорів закладів культури та мистецтва переглядали ведучі фахівці інструментального жанру області. До їх складу увійшли заслужений артист України Іван Обревко, заслужена артистка України Наталія Баштова, директор обласної філармонії Олександр Добровольський, викладач-методист вищої категорії Миколаївського коледжу культури і мистецтв Марина Добровольська та заслужений працівник культури України, куратор музичного жанру Галина Стрелецька.

Фахівці високо оцінили виступи колективів, які охоче долучилися до заходу, їх ретельну підготовку у несприятливих та важких умовах сьогодення. Вони відмітили тематику творів та популяризацію українського мистецтва, національну культуру та патріотичне виховання українців засобами музичного мистецтва. Серед музичного розмаїття яскраво були виражені твори: «Запорізький марш» у виконанні Віктора Чудновця зі смт Братське, українське попурі у виконанні інструментального тріо «Акварель» м. Миколаїв, “золоті” ліричні хіти України у виконанні інструментальної групи народного вокального гурту «Козаченьки» м. Очаків, «Полька свинг» у виконанні народного інструментального ансамблю «Візерунки» м. Южноукраїнськ, «Святкова сюїта» у виконанні народного оркестру народних інструментів та «Коломийка» інструментального гурту «Заграй» м. Вознесенськ, «Ой зійдемося, роде» у виконанні ансамблю народних інструментів «Сувенір» смт Баштанка. Особливої уваги заслуговують самобутні колективи «Троїсті музики», лише два з яких долучилося до участі в огляді, але вони внесли неповторний колорит в цей музичний серпантин. Це – народний ансамбль «Троїсті музики» с. Тридуби Кривоозерської територіальної громади та ансамбль «Троїсті музики» м. Нова Одеса.

Дякуємо колективам та громадам Миколаївщини, які долучилися до обласного огляду. Всі колективи будуть відзначені дипломами Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: