Новини        08 Листопада 2021        209      

Відкрито обласну виставку графіки «Ілюзія реальності»

Організатор

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

І знову «Етносвітлиця» відкрила свої двері для яскравих заходів. Восьмого листопада з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відбулось відкриття виставки графіки «Ілюзія реальності». Це не просто виставка, а результат роботи обласного проекту «ДИПТИХ-арт».

У квітні місяці на сайті нашого Центру проведено онлайн-голосування щодо визначення найцікавішої частини виставки «Диптих-art»: «Живопис» або «Графіка». До загальної експозиції увійшло понад 140 живописних та графічних робіт.

За підсумками голосування в онлайн-форматі найбільшу кількість голосів набрала виставкова частина «Графіка». Тому художники-графіки були запрошені до участі в обласній виставці «Ілюзія реальності» на базі арт-локації «Етносвітлиця».

Традиційно відкрила виставку директорка обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України Наталія Баштова, яка привітала художників та нагородила грамотами обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи за збереження та розвиток української народної творчості.

Для виставкової експозиції свою творчість представили 13 художників Миколаївщини, а це понад 60 графічних творів – від реалістичних портретів до фантастичних етюдів і сюжетів. Для створення своїх робіт учасники обрали цікаві техніки: ліногравюра, пірографія, аромаграфіка, ошибана, а також застосували різні матеріали: туш, кулькову та гелеву ручки, каву і шоколад, чорнила, тополиний пух, олівець, акварель тощо.

Тож, що таке «Ілюзія реальності»? Як зрозуміти де саме закінчується творча реальність і розпочинається ілюзія? Про це ми дізналися під час нашої виставки.

Вразили відвідувачів портрети художника Василя Нікітіна, для створення яких використовується лише простий олівець.

Графічні роботи Марії Гаврилюк з Березанської громади виконані за допомогою кулькової ручки. Вони наповнені жіночими образами, життєвими моментами з радостями та турботами.

Монохромні картини Інни Данченко вирізняються оригінальною технікою виконання. Графічні зображення художниця створює за допомогою мистецтва ошибана зі звичайного тополиного пуху.

Графіка Любові Ніколаєвої максимально наповнена містикою та глибоким філософським змістом, в якому уживаються люди, звірі та птахи.

Михайло Карабутов для виставки підготував аромаграфіку. Це картини, які створюють за допомогою ароматної кави та смачного шоколаду. Також, представив не менш цікавий вид художньої графіки – пірографію.

Любов Запісочна представила свої роботи з ліногравюри. Це метод створювання гравюри на лінолеумі та відбиток її зображення на папері за допомогою фарби.

Графічні роботи Алли Бондарєвої з Баштанської громади є яскравим прикладом книжкової графіки. Це один з видів графічного мистецтва, який використовують саме для оформлення книжок.

Роман Нагорний представив картини, в яких відображені цікаві моменти історії нашого міста.

Олена Козявко вперше презентує свої графічні роботи. Це зображення садових квітів, виконаних чорним маркером з додаванням кольорової акварелі.

Графічні картини Людмили Бєлосвєт наповнені позитивними емоціями. Щоб посилите відчуття щастя, художниця додає кольорового акценту за допомогою олівців та акварелі.

Вирізняється своєю оригінальністю графіка Володимира Грицьких. Художник застосовує для малюнку не зовсім звичні матеріали – це білий коректор та склограф.

Сергій Шарендо та художниця з Первомайська – Катерина Баранюк максимально застосовують у своїх картинах усю палітру кольорів. Іноді навіть здається, що це живописні полотна, але ні, це – кольорова графіка, виконана за допомогою пастелі та олівців.

Для візуального підсилення сприйняття експозиції, Наталія Мазур презентувала оригінальну ткану інсталяцію «Гра у шахи». Таке рішення надало виставці своєрідного 3-D об’єму.

Справжньою прикрасою нашого заходу став музичний супровід народного вокального ансамблю «Хорошее настроение» МОЦНТ та КОР під керівництвом Наталі Лисогор, який додав святкової атмосфери.

Виставка триватиме до 08 грудня 2021 року

Карантинні вимоги

На виставку можна потрапити тільки за особистим запрошенням. З собою обов’язково мати маску, сертифікат про вакцинацію або діючий негативний ПЛР-тест.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: