Новини        17 Листопада 2021        305      

Визначили переможців обласного конкурсу хореографічних колективів «Jam»

14 листопада дистанційно відбувся щорічний обласний конкурс хореографічних колективів «Jam», який проводиться з метою популяризації та розвитку хореографічного мистецтва, виявлення та сприяння творчій самореалізації аматорських колективів, естетичного виховання, вдосконалення виконавської майстерності, обміну досвідом, залучення до активної участі у культурному житті Миколаївщини. У заході взяли участь понад 50 виконавських одиниць, а це близько 500 учасників із 17 територіальних громад та 4 міст області.

Організатор

Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації.

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно – освітньої роботи.

Про конкурс

Конкурс проводився у форматі дистанційного перегляду у таких номінаціях: «Народна хореографія», «Народна стилізація», «Класична хореографія», «Естрадна хореографія», «Бальна хореографія», «Сучасна хореографія», «Спортивна хореографія», «Дитяча хореографія», «Танцювальне шоу», «Побутова хореографія», «Дебют». Участь у конкурсі брали дитячі, молодіжні та дорослі аматорські хореографічні колективи, студії, гуртки у різних вікових категоріях. Конкурсна програма складалася з двох різнопланових номерів на власний вибір.

Перебіг конкурсу

Цього року у конкурсі «Jam» представили своє хореографічне мистецтво як колективи, що діють вже не один рік, так і нещодавно створені. Завдяки конкурсу можна впевнитися у тому, що хореографія у сільській місцевості розвивається. Гуртки, любительські об’єднання та колективи, які нещодавно створені, заявили про себе на конкурсі «Jam» і здивували членів журі доволі гідними виступами як для колективів – початківців.

Попри умов дистанційного перегляду, конкурс вкотре довів досить високий рівень хореографії колективів зі званням «народний» та «зразковий», їх сценічної культури, серйозний підхід до підбору номерів та відповідність хореографічної лексики музичному матеріалу, до самобутності втілення сценічного образу та підбору костюмів. Всі колективи намагалися передати позитивні емоції, творчий запал та представили розмаїття сценічного вбрання. Вони дивували своєю оригінальністю та підходом до обраної тематики, емоційністю та розкриттям сюжетної лінії. Сукупність цих критеріїв і стала підставою для отримання колективами найвищої нагороди конкурсу – гран-прі.

Але є й такі колективи, яким необхідно звернути увагу на лексику, виконавську майстерність та підбір матеріалу, попрацювати над драматургією хореографічної постановки.

Хочеться підкреслити, що залишається проблемним питання фахової освіти керівників, їх саморозвиток та підвищення кваліфікації. Провідними методистами МОЦНТ та КОР спільно з кращими фахівцями з хореографії, які працювали у складі журі під час перегляду конкурсної програми, буде проведений семінар, де надаватимуться зауваження, поради та методичні рекомендації стосовно усунення недоліків у роботі керівників хореографічних колективів.

Члени журі відзначили, що до участі у колективах залучається багато дітей та молоді, а це свідчить про активну роботу керівників колективів по зацікавленню та залученню населення до культурного життя громади.

Підсумком кропіткої роботи колективів стало рішення неупередженого та професійного журі, відповідно до якого переможців конкурсу нагородили дипломами управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації та пам’ятними подарунками Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Гран-прі

Номінація «Народна хореографія»

Народний ансамбль танцю «Аліски» – Миколаївський міський палац культури «Молодіжний»;

Народний художній колектив ансамбль танцю «Джерельце» – Палац творчості учнів м. Миколаїв.

Номінація «Народна стилізація»

Студія танцю «Крок вперед» – Кульбакінський будинок культури Миколаївської міської ради;

Ансамбль циганського танцю «Терне Рома» – Ольшанський будинок культури  Ольшанської територіальної громади Миколаївський район.

Номінація «Класична хореографія»

Колектив індійського танцю «Бхарат» – Миколаївський міський палац культури «Корабельний»;

Хореографічний гурток «Терпсихора» – Будинок творчості дітей та юнацтва  Інгульського району м. Миколаїв;

Народний хореографічний колектив «PREMIUM» – Березнегуватський будинок культури Березнегуватської територіальної громади Баштанський район;

Зразковий ансамбль танцю «Барви» – Березнегуватський будинок культури Березнегуватської територіальної громади Баштанський район;

Хореографічний колектив «Хоро» – Тернівський будинок культури Миколаївської міської ради;

Хореографічний колектив «Flash-point» – Тернівський будинок культури Миколаївської міської ради.

З результатами інших учасників конкурсу можна ознайомитись за посиланням нижче.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: