Новини        21 Лютого 2019        380      

Як підготувати театралізоване дійство — практичний семінар на базі Новоодеського РБК

20 лютого провідні методисти Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи провели І етап виїзного практичного семінару для керівників клубних закладів культури Новоодеського району на базі Новоодеського РБК. До семінару долучилися понад 60 керівників за сприяння адміністрації Новоодеського відділу культури. Як пройшла зустріч — далі.

Захід проведено для демонстрації на практиці, як ефективно підготувати театралізоване дійство, правильно працювати зі сценарієм, доцільно поєднувати різні жанри мистецтва у постановці.

На початку занять семінаристи ознайомилися зі сценарієм «Найліпший клад, коли в родині лад» і було розподілено головні ролі. Від методиста з театрального жанру МОЦНТ, заслуженого працівника культури України Тетяни Скубченко присутні дізналися багато цікавої та корисної інформації про роботу над текстом. Методист із вокально-хорового жанру, заслужений працівник культури України Галина Стрелецька ознайомила всіх із тематичним музичним матеріалом і розповіла про роботу над ним. Після чого було розучено музичні тексти за сценарієм: «Чорні очки, як терен», «Летіла зозуля», «Коло млина, коло броду» та інші. Завдяки методисту з хореографічного жанру Анатолію Кривошею учасники семінару навчилися танцювати польський народний танець «Краков’як», єврейський танець «Сім сорок» та український побутовий танець «Яків».

Після перегляду виставки весільних рушників керівник НТО «Прибужжя», заслужений працівник культури України Валентина Кривцова розповіла про символіку і значення вишитих рушників, а також надала рекомендації щодо застосування весільної атрибутики в театралізованому дійстві відповідно до сценарію. Зосередила увагу на художньому оформленні сцени та використанню побутового костюму, оздобленні та вишивці святкового вбрання.

Наприкінці зустрічі відбулося перше прочитання тексту сценарію за відповідними ролями, із виконанням вивчених пісень і танців, застосуванням отриманих раніше рекомендацій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: