Новини        20 Квітня 2015        722      

Сорокарічний ювілей народного хору «Веснянка»

16 квітня на сцені Миколаївського міського Палацу творчості учнів відбулося урочисте святкування сорокарічного ювілею народного хору «Веснянка» Тернівського Будинку культури, художній керівник – заслужений працівник культури України, професор, викладач Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, лауреат Всеукраїнської премії імені Володимира Гнатюка Омелян  Артемович Шпачинський.

Чудовий колектив, який в котрий раз подарував глядачам справжнє свято української пісні, знаний не тільки по всій Україні, але й далеко за її межами. Зокрема, народний хор «Веснянка» є лауреатом  міжнародних хорових і фольклорних фестивалів в Болгарії, Білорусії, Росії та Литві.

Колектив вже сорок років поспіль тримає високу виконавську планку завдяки беззмінному керівнику, Омеляну Артемовичу Шпачинському, який знаходиться у постійному творчому пошуку, надихає колектив на створення яскравого сценічного дійства, яким вони і вразили сьогодні глядачів. Вже з перших хвилин перебування хору на сцені відчувається його висока сценічна та виконавська культура, злагоджена взаємодія виконавців цього дружного колективу. За довгу історію народного хору «Веснянка» було виховано не одне покоління талановитих виконавців, і сьогодні приємно було бачити на сцені не тільки учасників, які стояли у витоків колективу, але й молодих енергійних хлопців та дівчат, які є фундаментом процвітання хору в майбутньому.

Особливої пошани заслуговує авторська творчість О. А. Шпачинського, адже його твори та авторські аранжування складають основу репертуару хору, і це великою мірою визначає успіх колективу. Особливого емоційного забарвлення під час виконання набули авторські твори «Україно, рідна наша нене», «Ой, згадаймо, браття, браття Чорноморці», «Прощальна» (на слова А. Малишка) та «Балада про батьківські яблуні».

Сьогодні глядачі побачили синтез вокального та інструментального виконавського мистецтва, органічно поєднаного з елементами театралізації, почули пісні як із супроводом оркестру, так і accapella, як драматичного змісту, так і жартівливі, ліричні та патріотичні. Але всі ці різноманітні за жанром пісні мають спільне походження це українські козацькі пісні. Саме такий творчий напрямок обрав керівник колективу, який багато років поспіль відроджує та підтримує пісенну культуру нашого козацького краю.

Вражає щирість та любов до української народної  пісні, яка проявляється в усьому – від тонкого нюансування до побудови сценічних композицій. Кожен з номерів виглядав яскраво та самобутньо, тримаючи глядачів у постійному емоційному напруженні. Насправді, пісня здатна пробудити та зберегти історичну пам’ять народу, і саме цю високу місію несе Тернівський народний хор «Веснянка».

Ювілярів привітали почесні гості: начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, кандидат філософських наук Михайло Федорович Димитров, начальник міського управління з питань  культури та охорони культурної спадщини Лілія Анатолівна Заворотня та народний депутат України Олександр Олександрович Жолобецький.

Поважні гості побажали Омеляну Артемовичу та його «творчій лабораторії» – народному хору «Веснянка» – подальших творчих перемог та наснаги, а також вручили цінні подарунки та почесні грамоти всім учасникам колективу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: