Новини        29 Травня 2017        443      

Зразковий ансамбль танцю «Зорянка»: бути чи не бути

Наша держава переживає період реформування, сфера культури — у тому числі. Наскільки безболісно проходить реформа з децентралізації для творчих колективів Миколаївщини — далі в статті.

В області створюються нові територіальні громади. А ті, хто не зважився на рішучий крок, придивляються, чи спроможні громади взяти на себе повноваження в розв’язанні місцевих проблем. Нам же цікаво, що чекає в нових умовах сільську культуру, яка й без того останні двадцять років у державі, наче сирота неприкаяна: між сільським самоврядуванням і районною владою. І знову працівники галузі бідкаються: бо ж за новими правилами, на відміну від освіти й медицини, які отримують субвенцію з державного бюджету, долю культури держава надала вирішувати саме громадам. Постає актуальне питання: наскільки в нових умовах удасться зберегти майно й духовно-просвітницький стрижень закладів культури області?

Що сьогодні відбувається, наприклад, у Миколаївському районі. Новостворена Веснянська громада відмовила у фінансуванні творчим колективам Будинку культури. Не знайшлося можливості в збережені одного з кращих хореографічних колективів області — зразкового ансамблю танцю «Зорянка», переможця численних міжнародних, регіональних, обласних фестивалів і конкурсів, у якому сьогодні навчаються біля ста дітей різного віку. Хочеться сподіватися, що все ж знайдуться шляхи вирішення ситуації, і «Зорянку» буде збережено. Чим жив колектив останні роки, що юним танцівникам допомагало тримати гідний виконавський рівень тривалий час — про це та багато чого іншого розповіли «зорянці» на чолі з керівником Тетяною Даниленко в програмі «Розмова на тему» телеканалу «Миколаїв». Познайомитися з філософією зразкового ансамблю танцю «Зорянка» можете й ви. Приємного перегляду!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  Позначки:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: