Новини        10 Квітня 2017        1013      

Творче різномаїття семінару для керівників обласних вокально-хорових колективів

10 квітня в Миколаївській філії Київського національного університету культури й мистецтв відбулися семінарські заняття, участь у яких узяли  понад 60 керівників вокально-хорових колективів з 17 районів та об’єднаних територіальних громад Миколаївщини. Про подробиці читайте далі.

Мета семінару, який організовував Миколаївський обласний центр народної творчості, — не лише надання методичної та практичної допомоги, а також можливість обмінятися досвідом та поділитися нагальними проблемами творчої роботи. На початку зустрічі присутніх привітала директор МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова, яка подякувала за активну участь аматорів Миколаївщини в пісенних заходах області.

Перший заступник директора ВП «МФ КНУКіМ», доцент, заслужений працівник культури України Денис Акманов, відкриваючи теоретичну частину семінару, зробив акцент на відмінності між формами театралізації та інсценізації, застосування їх під час конкурсних виступів. Викладач наголосив на важливості долучати до аматорських колективів молодь, що внесе оновлення в традиційне мистецтво.

Особливо вразила учасників семінару демонстрація творчих робіт студентів кафедри «Дизайн» КНУКіМ. Старші викладачі закладу Олена Тригуб та Олена Жидких разом зі своїми вихованцями влаштували справжній показ моделей сучасних стилізованих костюмів із колекції «Трансформери». На прикладі конкретних моделей семінаристи побачили застосування різних аксесуарів, вироблених іноді з підручних матеріалів. А використання технік «батик» та «обпалювання тканини» взагалі відкриває широкі творчі можливості для створення універсальних елементів сценічних костюмів.

Завідувач кафедри музичного мистецтва ВП «МФ КНУКіМ», заслужений діяч мистецтв України Олег Кедіс ознайомив учасників семінару з різними манерами співу. Особлива увага була приділена специфіці народно-академічного вокалу зі збереженням автентичного колориту. Семінаристи мали можливість особисто опрацювати певні елементи.

Показовий виступ ансамблю народних інструментів «New Style» на чолі з керівником, старшим викладачем кафедри «Музичне мистецтво» університету Миколою Морозинським здивував віртуозною грою, а також продемонстрував стилізацію української пісні в супроводі квартету народних інструментів.

Метр хорового мистецтва Миколаївщини, професор, заслужений працівник культури України Омелян Шпачинський провів для семінаристів майстер-клас «Робота з аматорським хоровим колективом у сучасних умовах. Особливості підбору репертуару на прикладі хорового колективу імені Миколи Аркаса». Студенти проілюстрували обробки сучасних пісень із використанням хореографічних елементів та атрибутики.

Провідний методист вокально-хорового жанру МОЦНТ та КОР, заслужений працівник культури України Галина Стрелецька зробила детальний аналіз творчих робіт учасників обласного огляду «Материнська пісня». Були визначені типові помилки, серед яких:

  • ігнорування правил формування сценічного національного костюма — невідповідність віковим та місцевим особливостям;
  • використання типажів у театралізованих діях;
  • композиційна незавершеність номеру;
  • репертуарне поєднання елементів композицій тощо.

У формі творчої лабораторії семінаристи опрацювали нові пісні, якими можна поповнити репертуарну палітру. Також керівники вокально-хорових колективів ознайомилися із новинками методичної літератури, пісенними збірками, які видаються Миколаївським обласним центром народної творчості.

На завершення зустрічі заступник директора МОЦНТ та КОР, член Національної спілки журналістів України Неллі Толмач звернула увагу на важливість самопрезентації, створення тематичних портфоліо та їх використання у методичній роботі, а також під час виступів у радіо та телеефірі.

 

Більше фото на нашій сторінці у Facebook.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: