Акція «Від громади до громади», Новини        30 Березня 2018        500      

Акція «Від громади до громади»: Олександрівська ОТГ

На Миколаївщині триває культурна акція «Від громади до громади», ініційована обласним центром народної творчості. Цього разу робоча група проекту знайомилася з потенціалом Олександрівської об’єднаної громади Вознесенського району. Творчі здобутки яких населених пунктів увібрало нове територіальне утворення, які фахівці очолюють роботу сфери культури однієї з найперспективніших туристичних зон Миколаївщини? Про це та багато чого іншого — далі в статті.

Про громаду

У результаті процесу з децентралізації, що розпочався в Україні у 2014 році, 8 липня 2016 року на Вознесенщині відбулося добровільне об’єднання Олександрівської, Трикратської та Воронівської територіальних громад. До речі, на Миколаївщині, у Вознесенському районі, Олександрівська громада була однією з перших, яка об’єднала 8 сусідніх сіл загальною кількістю населення 11487 осіб. 11 грудня 2016 року в Олександрівській ОТГ пройшли вибори, після чого розпочалася кропітка робота. Під час формування структури виконавчих органів місцевого самоврядування та органів управління було охоплено всі напрями державної культурної політики та створено відділ культури, сім’ї, молоді та спорту. Аліна Мачкова — колишня випускниця Миколаївської філії Київського національного університету культури й мистецтв, молодий та активний фахівець, що має досвід роботи у відділі культури Вознесенської райдержадміністрації, сьогодні спрямовує роботу сфери культури громади. Вона повідомила, що на території селищної ради діють і успішно розвивають творчий потенціал населення Олександрівський, Трикратський і Воронівський будинки культури та Актовський сільський клуб, які з 3 січня 2017року перейшли на баланс Олександрівської селищної ради. При клубних закладах діють 14 клубних формувань, де займаються 187 учасників. При сільських будинках культури, працюють:

  • народний театр естради «Юність» Трикратського СБК;
  • народний ансамбль народного танцю «Зорецвіт» Олександрівського СБК;
  • зразковий художній дитячий ансамбль танцю «Пролісок» Трикратського СБК.

Усього в закладах культури клубного типу працює 13 осіб, 10 з яких забезпечують культурно-освітню діяльність населення.

Що зроблено

Аліна Мачкова розповіла, що адміністрація громади активно підтримує оновлення сфери культури. Наталя Озерянська, перший заступник голови Олександрівської ОТГ, зазначила, що протягом 2017 року за рахунок інфраструктурної субвенції було зроблено капітальний ремонт покрівлі даху Трикратського СБК. На даний момент триває капітальний ремонт покрівлі даху, заміна вікон та зовнішнє оздоблення стін Воронівського СБК. За рахунок місцевого бюджету було зроблено поточний ремонт Олександрівського СБК та придбано звукопідсилюючу апаратуру. У програмі соціально-економічного розвитку Олександрівської ОТГ на 2018 рік запланована підготовка проекту на ремонт Актовського сільського клубу.

Цього року молодь громади взяла участь у молодіжному форумі «DOBRE ДІЙ» програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність». Молоді активісти с. Трикрати написали проект «Інноваційний підхід розвитку громади шляхом створення Центру громадського розвитку», у результаті — до Трикратського будинку культури були залучені кошти на поновлення матеріально-технічної бази.

Наталя Озерянська також зауважила, що в перспективних планах громади першочерговим завданням є створення комфортних умов для проведення дозвілля людей різного віку в центрах культури: теплих, затишних та осучаснених. Крім того чиновниця зазначила, що при виконкомі громади працює дорадчий орган, робота якого спрямована на розвиток туристичної галузі громади із реалізацією місцевого потенціалу: чого вартий лише Трикратський ліс, Актовський каньйон, рецепти виготовлення неймовірно смачних вертут тощо.

Культурне багатство

Колективи художньої самодіяльності громади ‒ це та перлина, яка сьогодні вже є найголовнішою прикрасою громади. Цьому можна було пересвідчитися робочій групі проекту «Від громади до громади» під час концертної програми, підготовленої колективами Олександрівської ОТГ. Учасники фольклорного ансамблю «Надвечір’я» заспівали улюблені українські пісні, демонструючи прекрасну манеру народного співу. Іван Мельник, учасник вокального ансамблю «Дельфін», запропонував присутнім молдавську пісню «Eu numai numai», демонструючи традиції культури місцевого населення. Український народний танок «Кумасі» виконала старша група зразкового ансамблю танцю «Пролісок». Здивували учасників заходу яскравими запальними мелодіями юні таланти вокально-інструментального ансамблю «Трикратські музики». Привернула увагу вокальними даними Тетяна Боханцова, учасниця художньої самодіяльності Воронівського СБК. А талановиті майстри Олександрівської ОТГ запропонували до уваги комісії виставку декоративно-ужиткового мистецтва, де були представлені вироби з природного матеріалу, бісеру, роботи з квілінгу, плетіння, вишивки тощо.

На завершення зустрічі члени робочої групи проекту «Від громади до громади» поспілкувалися з керівниками творчих колективів Олександрівської ОТГ. Під час обговорення були намічені спільні напрями роботи, спрямовані на осучаснення сфери культури громади, де цікаво буде й молоді, і людям поважного віку.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: