Новини        30 Вересня 2021        503      

Акція «Від громади до громади»: Кривоозерська територіальна громада

На Миколаївщині триває культурно-мистецька акція «Від громади до громади», ініційована МОЦНТ та КОР.

І знову робоча група проєкту відвідала один з районів області та ознайомилася з творчими досягненнями закладів культури Кривоозерської громади.

Перегляд досягнень громади делегацією МОЦНТ та КОР на чолі з директоркою, заслуженою артисткою України Наталією Баштовою, виявився дуже продуктивним та насиченим. 

Зустріч відбулася на базі Кривоозерського Центрального будинку культури, де свою діяльність презентували 22 клубних заклади. У кожному закладі працюють різножанрові клубні формування. Гордістю громади є 6 колективів художньої самодіяльності, які мають почесні звання «зразковий» та «народний».

На зустрічі були присутні начальник відділу розвитку культури і туризму Кривоозерської селищної ради, старости старостинських округів, директори клубних закладів та керівники творчих колективів.

Представники громади ознайомили членів робочої групи з роботою своїх клубних закладів, їх здобутками та матеріально-технічною базою. Делегація переглянула творчу програму аматорських колективів, в якій були зібрані найцікавіші номери з різних жанрів: хореографічного, вокального, інструментального, театрального та декоративно-прикладного мистецтва. Особливо зацікавили своєю творчістю новостворені колективи, які нещодавно розпочали роботу, але вже презентують себе на гідному рівні. Це вокально-інструментальний ансамбль, вокальний ансамбль, вокальний родинний квінтет, родинно-побутовий колектив. Останнім часом створений ще один колектив – духовий оркестр, який тільки готує творчу програму для участі у заходах.

Дуже цікавою була презентація художніх виробів майстрів громади з декоративно-прикладного мистецтва.

Члени робочої групи «Від громади до громади», поспілкувавшись з керівниками колективів, подякували за роботу, наголосили на високій підготовці заходу, відповідно до свого напрямку надали корисні поради й рекомендації для поліпшення роботи, розвитку майстерності колективів та окремих виконавців, звернули увагу на якість виконавського рівня колективів зі званням «зразковий» та «народний», на художній рівень та смак репертуару усіх колективів. Провідні методисти ОЦНТ та КОР запропонували свою допомогу через дистанційне навчання у системі Zoom для керівників колективів віддалених населених пунктів області зі складним транспортним сполученням та порадили таким колективам брати участь у Всеукраїнських та обласних заходах дистанційно. 

Наталія Баштова наголосила на важливості надання якісних культурних послуг населенню, що можливо тільки при підвищенні кваліфікації працівників: відвідуванні майстер-класів та семінарів. Запропонувала керівництву закладів переглянути штатний розклад, адже багато працівників клубних закладів працюють не тільки на 1 ставку, але й 0,75, 0,5 та 0,25 ставки, привести у відповідність оплату праці та навантаження виконуваної працівниками роботи. Рекомендували начальнику відділу розвитку культури і туризму Кривоозерської селищної ради спільно з Кривоозерським Центральним будинком культури здійснити переатестацію усіх працівників сільських клубних закладів громади з метою підвищення їх професійного рівня.

Директорка зауважила, що Миколаївським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи проводяться обласні заходи для колективів-початківців, де можуть брати участь та показувати свої надбання аматорські колективи громади, звернула увагу на необхідність проведення більш активної роботи клубних закладів Кривоозерської громади по залученню та зацікавленню усіх верств населення до культурного життя громади.

По завершенню перегляду програми члени робочої групи подякували за цікаве продуктивне знайомство з творчістю клубних закладів, побажали невичерпної енергії для подальшого розвитку мистецтва, творчого натхнення, польоту думок і фантазій, успішної реалізації нових проєктів, плідної праці з населенням громади й вручили подяку працівникам і творчим колективам закладів культури Кривоозерської територіальної громади за активну участь в культурно-мистецькій акції «Від громади до громади».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: