Новини        04 Грудня 2017        534      

Артемівські «Южные звезды» поповнили перелік «народних»

1 грудня відбулася знакова подія у творчому житті вокального ансамблю «Южные звёзды» Артемівського сільського будинку культури Новоодеського району. Колектив здобув право носити почесне звання «народний». Чим цікавою є історія ансамблю, яку програму підготували до звіту артемівські аматори — про все детальніше далі.

Перший зимовий день став випробуванням для учасниць вокального ансамблю з романтичною назвою «Южные звёзды». Цей колектив є дітищем Анатолія Купчишина, активного й дуже закоханого в музику керівника, який у далекому 1985 році здійснив свою мрію — створив тоді ще вокально-інструментальний ансамбль. Протягом часу колектив розпався, а на його базі, 10 років тому, утворився вокальний колектив, який швидко став прикрасою артемівської сцени.

Сьогодні «Южные звёзды» — це мобільний, дружний, згуртований колектив, що має великий потенціал. До його складу входить молодь, об’єднана любов’ю до народного мистецтва, до пісні. Репертуар колективу насичений за змістом і тематичним різнобарв’ям: це й популярні естрадні пісні сучасних авторів, й українські народні пісні в сучасних обробках. Зберігаючи кращі пісенні традиції української культури, активно сприймаючи сьогодення, ансамбль відрізняється від інших колективів своєю сучасною стилізованою виконавською манерою. За час своєї роботи колектив досяг високої професійної та сценічної культури виконання, артистизму, добре володіє особливостями вокального мистецтва, відтворює характер і сценічні образи української пісенної творчості, що постійно демонструє під час концертних програм і святкових заходів села, району, області. «Южные звёзды» є постійними учасниками вокальних конкурсів, оглядів, фестивалів, телевізійних передач.

Серед значущих перемог ансамблю:

  • 2014 — колектив стає лауреатом Міжнародного фестивалю українських діаспор, обласного огляду «Є і хліб, є й життя»;
  • 2015 — здобуває І місце на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Мій рідний край»;
  • 2017 — ІІІ місце Всеукраїнського фестивалю «Пісенний драйв», І місце Всеукраїнського фестивалю «Купальські зорі», І місце міського фестивалю військово-патріотичної пісні.

До того ж «Южные звёзды» завжди беруть участь у концертах для бійців АТО.

Під час звітної концертної програми аматори запропонували до уваги присутніх майже 20 номерів. Естрадні, популярні пісні та композиції демонструвалися в малих і великих ансамблевих формах.

Атестаційна комісія, переглянувши творчий звіт колективу, дійшла висновку про надання пропозиції до колегії управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації щодо присвоєння звання «народний» вокальному ансамблю «Южные звёзды» Артемівського сільського будинку культури Димівської сільської ради.

Вітаємо Анатолія Купчишина та учасниць колективу із вагомим досягненням. Нехай і надалі шириться коло цікавих творчих знахідок, проектів, перемог!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: