Новини        26 Серпня 2020        586      

До 50-річчя Баштанського народного хору: становлення й унікальність колективу, привітання

У серпні 50 років тому було створено народний хор Баштанського міського будинку культури — один із найяскравіших хорових колективів Миколаївської області. Про творчий шлях колективу, унікальність, досягнення, а також привітання від працівників культури — далі.

Становлення й унікальність хору

У 1970 році на базі Баштанського районного будинку культури (нині Баштанський міський будинок культури Баштанської ОТГ) керівник Дмитро Черно та концертмейстер Володимир Коломієць створили хор із народною манерою співу, щоб популяризувати на Миколаївщині українську народну пісню. До його складу ввійшли жителі смт Баштанки — люди різного віку і різних професій. У 1973 році колектив отримав звання «Народний аматорський колектив».

Творче життя колективу завжди було насиченим: участь у телепередачах «Таланти твої, Україно» (1970) і «Сонячні кларнети» (1971), у Всесоюзному огляді художньої самодіяльності (1972); в обласних, усеукраїнських і міжнародних культурно-мистецьких заходах, проведених у містах і селах України: Києві (1972, 1987, 1988), Каневі Черкаської області (1989, 1995), Вінниці (2001), Чорнобаївці Херсонської області (2012). В арсеналі хору багато нагород: дипломів, грамот, срібних медалей, золотих кубків і спеціальних призів.

Унікальність Баштанського народного хору виявляється у своєрідній м’якій, округленій манері виконання; виразному звучанні, неповторному відтворенні звуку, сценічній культурі учасників, професійному акомпануванні концертмейстера Григорія Рижика та оркестрової групи.

Рита Попель. Очолює колектив з 2010 року

Репертуар

У репертуарній скриньці колективу патріотичні, родинно-побутові, історичні, жартівливі та календарно-обрядові пісні, оригінальні твори Миколи Леонтовича, Анатолія Пашкевича, обробки українських народних пісень Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича, Євгена Кухарця, Анатолія Затуряна й Омеляна Шпачинського. Також наявні вокально-хореографічні та вокально-музичні композиції, інсценізовані та театралізовані пісні. Наприклад: «Привітальна», «Рушник, що мати вишивала, став оберегом у житті», «На вулиці скрипка грає», «На весіллі шум і гам», «Благослови, мати, весілля справляти», «Кувала зозуля», «Зимові святки» тощо.

Привітання

Баштанський народний хор виховав не одне покоління талановитих людей, для яких пісня стала захопленням, а для деяких і професією. Серед них методисти, художні керівники та керівники творчих колективів закладів культури: Анатолій Грицюк, Наталя Коваленко, Володимир та Ольга Крамаренко, Вікторія Пономаренко, Олег Сук, Іван та Олександр Вінницькі, Рита Попель, Олександр Олійник та багато інших.

Вітання хору. Наталія Баштова
Вітання хору. Ольга Крамаренко

Також цьогоріч свій ювілей святкує Прибузький народний хор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: