Нематеріальна культурна спадщина        20 Лютого 2018        952      

Бренди країни Лимонії: фестиваль лимонів у Франції

Брендові фестивалі — це основа розвитку не лише економічної сфери будь-якої держави, а ще й яскраві візитівки її культурних і туристичних перлин. Сьогодні ми розкажемо про найбільшу подію зимового сезону Французької Рів’єри — фестиваль цитрусових, інформація про який може надихнути і наших земляків на створення заходів з неповторним колоритом Південного регіону України.

Ментона — вибуховий коктейль спокуси та драйву

Франція традиційно зустрічає гостей чудовим сонячним настроєм. Найяскравіші події відбуваються в місті Ментона — курорті, розташованому на заході Французької Рів’єри, у 30 км від Ніцци. Завдяки дуже м’якому клімату тут лимонні дерева цвітуть і плодоносять цілий рік. Є легенда про те, що Єва у райському саду зірвала лимон. Після вигнання вона довго шукала родючу землю, щоб посадити «золотий плід», доки не знайшла нарешті прекрасну Ментону. Це маленьке містечко — вибуховий коктейль з французької елегантності та італійського життєлюбства, спокуси і драйву. Колись тут полюбляли відпочивати українські аристократи, а творчі люди їхали сюди за натхненням. Інша легенда розповідає, що саме Ментона надихнула Олександра Гріна на написання його «Алых парусов».

Соковитий присмак фруктового свята

Цитрусовий фестиваль цього року відбудеться 85-й раз і триватиме з 17 лютого до 4 березня. На феєричне видовище фруктового свята щодня збирається до

200 000 гостей, що майже у три рази більше кількості місцевих жителів. Свято відкриває традиційний дитячий карнавал, що символізує енергію фруктів, за яким починається фольклорне шоу «Замальовки з життя Ментони». Упродовж трьох фестивальних тижнів вулиці міста заповнені духовими оркестрами, акробатами, що постійно змінюють одне одного. Не покладаючи рук працюють кулінари, що пригощають перехожих новими напоями та стравами з цитрусових, щедро діляться рецептами з них. Тут зводяться фантастичні фруктові конструкції із захоплюючими сюжетами, героями яких стають улюблені казкові герої, персонажі мультфільмів, чудернацькі істоти чи просто красиві візерунки. До речі, цього року тема фестивалю — романтичний Боллівуд. На оригінальні композиції витрачається понад 130 тонн цитрусових, а найбільші з них сягають 10 метрів заввишки.

Бажаючі насолодитися несподіванками запрошуються також і до Чарівного саду з дивовижними фігурами, а після нічних парадів небо спалахує яскравим сяйвом феєрверків і салютів.

Цитрусовий фестиваль у Ментоні — це яскравий приклад вдалої креативної реалізації географічно-територіального та культурно-мистецького потенціалу маленького французького містечка, що дає йому фінансове та культурне процвітання. Методисти відділу НКС Миколаївського обласного центру народної творчості бажають вам успіху у створенні власних брендових заходів, які прославлятимуть культуру багатого потенціалом Південного регіону України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: