Новини        31 Березня 2021        540      

«Дива народжуються тут!»: артлокація «Етносвітлиця» навчає

«Етносвітлиця» продовжує дивувати не тільки новими яскравими виставками, а й циклом майстер-класів «Дива народжуються тут!». Ці майстер-класи спрямовані на розкриття творчого потенціалу народних майстрів Миколаївщини.

Якщо у лютому ми пропонували усім охочим навчитися витинати, валяти іграшки з вовни й створювати картини у техніці «вовняна акварель», то протягом березня ми провели ряд заходів, присвячених унікальному виду розпису — «таврійка».

Понад 35 творчих особистостей долучилися до практичних занять з таврійського розпису. Різних за віком та за своїми здібностями учасників об’єднало бажання пізнати новий вид причорноморського розпису. На жаль, у зв’язку з карантинними обмеженнями не було можливості залучити до практичних занять усіх охочих, тому перевага надавалась керівникам народних студій і майстрам-аматорам клубних закладів культури області.

Для тих, хто завітав до світлиці, була організована творча зустріч з майстринею НТО «Прибужжя», авторкою персональної виставки Любов’ю Паранюк. Майстриня не тільки презентувала свою творчість з таврійського розпису, а й ознайомила з історією виникнення «таврійки», головними елементами й символами розпису, технікою малювання, кольоровою палітрою, основою побудови композиції.

На практичних заняттях учасники пізнали тонкощі роботи  пензлем, опанували основні види мазків, навчилися працювати з фарбами та об’єднувати прості елементи у складні композиції. Головне — кожний власноруч створив свою першу мальовку-таврійку «Дерево-життя».

Найактивнішими учасниками нашого проєкту стали майстри-аматори з Галицинівської, Баштанської, Куцурубської, Шевченківської, Воскресенської, Мішково-Погорілівської рад і міста Миколаєва, які натхненно прагнуть навчатися, саморозвиватися та підвищувати творчий потенціал.

Дива народжуються саме у нашій світлиці! Тож попереду у нас ще багато цікавих зустрічей, навчань і яскравих вражень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: