Нематеріальна культурна спадщина, Новини        05 Листопада 2019        791      

«Етно-традиції Миколаївщини» у Вознесенську

Третього листопада провели черговий регіональний етап обласного огляду «Етно-традиції Миколаївщини 2019». Основні моменти — далі.

На сцені Вознесенського МБК було представлено декілька елементів, що втілюють народну культуру області. Фольклорно-етнографічний колектив «Молодиці молодії» (під керівництвом Віктора Прозорова) Троїцького СБК представив елемент НКС «Брикса: традиційне старовинне побутово-обрядове дійство села Троїцьке, пов’язане зі святкуванням дня вшанування жінок».

Завдяки колективу Щербанівського СБК присутні побачили Щербанівське народне жартівливе дійство «Як умер Саврадим». Супроводжували все народними піснями, які впродовж багатьох десятиліть є частиною культурної спадщини Вознесенщини та Новоодещини. Бузький СБК Бузької ОТГ підготував презентацію традицій народної вишивки села Бузьке.

Неабиякий інтерес викликала презентація Веселинівського БК Веселинівської ОТГ. Гості заходу та члени журі мали змогу ознайомитись із традиціями збирання та використання лікарських трав Веселинівщини. Таїсія Вікол, травниця з бабусі-прабабусі, поділилася секретами збирання та збереження лікарських рослин, розповіла про силу і значення кожної квітки та травинки, а також про виготовлення віночків та дідухів — традиційних духмяних оберегів нашого народу.

Вразили присутніх і старовинні обрядові весільні пісні, представлені колективом Семенівського БК. Упродовж багатьох років ці пісні, записані від старожилів села, використовують у постановках народного театру, що діє на базі будинку культури. Дуже приємно, що семенівці, як й інші учасники регіонального туру, активно залучають до вивчення та збереження народної культури молоде покоління земляків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: