Новини        07 Квітня 2016        533      

Присвоєння звання «народний»

6 квітня 2016 року  в Миколаївському  міському палаці культури «Корабельний» Миколаївської міської ради  відбулась радісна подія: ансамбль циганської  пісні та музики «Бахтале» (керівник І. С. Лесів та заслужений працівник культури  України В. О. Юрковський  (на громадських засадах) проводив творчий звіт на предмет присвоєння  звання «народний».

Голова  атестаційної комісії, начальник управління культури, національностей та  релігій Миколаївської облдержадміністрації М. Ф. Димитров  разом з атестаційною комісією  переглянули виступ  колективу та запропонували колегії управління культури присвоїти  звання «народний»  цьому цікавому колоритному колективу, творча біографія якого розпочалася у 1979 році.

Ініціатором  створення  колективу став випускник Миколаївського Київського інституту культури ім. О. Є. Корнійчука — Юрковський   Володимир Олександрович, який зараз працює художнім керівником  ансамблю на громадських засадах. За багаторічну працю та високопрофесійний рівень у 2015 році був удостоєнний високї нагороди — «Заслужений працівник культури  України».

Колектив є постійним та активним учасником  обласних, всеукраїнських і міжнародних  фестивалів, конкурсів, оглядів та гідно представляє  своє мистецтво як  в Україні, так і за кордоном. Він став професійним творчим колективом, що відроджує циганську культуру, сприяє активному культурному та естетичному вихованню учасників.  Ансамбль  цікаво сприймається глядачами, колектив добре відтворює сценічний образ пісень, художньо розкриває їх зміст.  Кожен художній номер відпрацьований та прожитий разом з учасниками, які пропускають через своє серце текст та мелодію, цікаво створюють образ та характер пісень. Керівник має своє бачення художніх номерів та естетичний смак у підборі репертуару. Поряд з академічною класикою та традиційним виконанням циганських пісень, успішно поєднуються сучасні хореографічні постановки, естрадні шлягери та авторські пісні. Колективом створено цілий цикл концертних програм, спрямованих на розвиток і пропаганду мистецтва ромів, що проживають на Миколаївщині.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: