Акція «Від громади до громади», Новини        12 Травня 2018        636      

Культурна акція «Від громади до громади»: Михайлівська ОТГ

На Миколаївщині триває культурна акція «Від громади до громади», яка розпочалася 15 березня за ініціативою Миколаївського обласного центру народної творчості для ознайомлення зі змінами та досягненнями культурної сфери новостворених об’єднаних територіальних громад, які утворилися внаслідок процесу з децентралізації. Якими цікавими новинами, творчими досягненнями, перспективами розвитку та місцевими талантами поділилася з нами Михайлівська ОТГ — читайте далі в статті.


Про громаду

Михайлівська об’єднана територіальна громада утворилася внаслідок процесу з децентралізації наприкінці 2016 року, об’єднавши майже 3 000 місцевих жителів, шляхом злиття двох сільських рад: Михайлівської та Криничанської. До складу громади входять 6 населених пунктів: с. Михайлівка, Червоне поле, Кринички, Новогригорівка, Новоселівка та Трихатське. Неподалік від громади розташований Широколанівський полігон, який є одним із найбільших за площею у Європі. Під час виборів у 2016 році головою громади Михайлівської ОТГ був обраний Володимир Чечуй. Він має вищу педагогічну освіту, раніше очолював Криничанську сільську раду і добре розуміє, який вектор розвитку зробити пріоритетним, щоби громада стрімко розвивалася, а умови життя ставали дедалі кращими. Основним видом отримання прибутку громади є земля, сільське господарство. У зв’язку з цим, у планах розвитку громади є задум щодо створення природних комплексів, розвитку туристичної галузі і покращення та осучаснення будинків культури для організації комфортного дозвілля місцевих жителів.

Культурне багатство

На території громади діють п’ять будинків культури: Криничанський, Михайлівський, Новогригорівський, Новосельський та Червонополянський. Очолює культурну роботу на території громади Меланія Ракоча — начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури й медицини Михайлівської ОТГ. При кожному будинку культури працює завідувач та одна чи дві особи, які забезпечують культурно-освітню діяльність населення. На даний час успішно реалізують творчий потенціал громади:

  • дитячий танцювальний колектив «Морячки» Новосельського СБК;
  • ансамбль «Гарний настрій» Червонополянського СБК;
  • дитячий ансамбль «Невгамовні» Червонополянського СБК;
  • танцювальний колектив «Кармен» Михайлівського СБК;
  • ансамбль «Криничаночка» Криничанського СБК;
  • гурт «Червонополяночка» Червонополянського СБК;
  • ансамбль «Жива вода» Криничанської ЗОШ;
  • талановиті читці, вокалісти, баяністи та хореографи.

Як повідомила Меланія Ракоча, після створення громади всі творчі колективи, ансамблі, гуртки об’єдналися й тісно співпрацюють, що значно полегшило роботу працівників будинків культури. На кожне свято артисти приїздять з одного села в інше зі своїми цікавими виступами. Криничанський СБК плідно співпрацює з Новосельським СБК — щороку, на Різдво проводять колядування, вертеп, а зібрані кошти віддають на будівництво нового храму. Оскільки переважна частина населення — люди похилого віку, для них організовують чаювання, концерти, запрошують баяністів, влаштовують показ фільмів. Також громада тісно співпрацює з військовою частиною. Уже стало традицією влаштовувати концерти для військовослужбовців на День Захисника України, Свято Пасхи, День Козацтва та День Перемоги.

Підсумки зустрічі

Внаслідок децентралізації, збільшення фінансування та отримання повноважень, у Михайлівській ОТГ уже відбулися позитивні зрушення в галузі культури: в одному з приміщень Криничанського СБК замінили вікна, балки, зробили ремонт, встановили електрообігрівач, і, як повідомила завідувач СБК Марина Пастернак, уже найближчим часом спільними зусиллями небайдужих жителів села буде відремонтовано ще два приміщення. У проекті подальшого розвитку — ремонт фасаду будівлі, будівництво дитячого майданчику, створення духового оркестру. Як повідомив голова Михайлівської ОТГ Володимир Чечуй, на укріплення фундаменту Червонополянського СБК витратили приблизно 20 тонн цементу, замінили вікна, двері, підлогу, придбали обігрівачі, підсилювальну техніку, тенісний стіл та облаштували роздягальню. Очільник культурної галузі Меланія Ракоча зазначила, що роботи ще багато: треба розвивати таланти юних вокалістів, хореографів, надалі здійснювати ремонтні роботи. Значну підтримку розвиткові культури надають місцеві жителі та підприємці, які власними силами допомагають вирішувати наявні проблеми.

На завершення зустрічі працівники Михайлівського СБК підготували для учасників робочої групи фото-презентацію про роботу будинків культури, які діють на території громади, та невеличкий концерт місцевих талантів Михайлівської ОТГ, де виступили: ансамбль «Жива вода», щиро заспівавши патріотичну пісню «Моя Батьківщина»; ансамбль вчителів із піснею «Журавлина доля»; зворушливо та емоційно читала уривок із роману Олександра Довженка «Мати» психолог Криничанської ЗОШ Лариса Бордя; дуетом заспівали пісню «Гай, зелений гай» колишній сільський голова Євген Губрій та Наталія Мельник. Особливо привернув увагу робочої групи майстерно виконаний танцювальний мікс від учнів Криничанської ЗОШ.

Підбиваючи підсумки зустрічі, члени робочої групи проекту «Від громади до громади» поспілкувалися з керівниками творчих колективів Михайлівської ОТГ. Під час обговорення були намічені спільні напрями роботи, спрямовані на осучаснення сфери культури громади, де цікаво буде й молоді, і людям поважного віку. Провідні методисти ОЦНТ запропонували працівникам місцевих СБК подальшу співпрацю та розробку програми розвитку громади, а саме: організація виїздів на семінари, обласні конкурси та фестивалі для ознайомлення з новими, сучасними напрямами культурно-дозвільної діяльності та новими способами організації роботи, розвитку сценічної культури. Директор Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова зробила акцент на потребі здобуття фахової освіти для працівників культури, подякувала громаді за теплу зустріч та бажання розвиватися для успішного оновлення сфери культури та дозвілля.

Наступного разу робоча група проекту «Від громади до громади» буде знайомитися з розвитком культурної сфери Веснянської ОТГ.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: