Новини        25 Травня 2015        328      

Марш-парад «Чарівний світ вишиванки»

Кілька років поспіль, наприкінці травня, коли вулиці нашого південного міста рясніють ароматним цвітом акацій, відбувається святкове дійство, присвячене Дню вишиванки. 23 травня головними вулицями міста Миколаєва пройшов марш-парад  «Чарівний світ  вишиванки», в якому взяли участь всі небайдужі до української національної культури, щоби вшанувати найбільш знаний у світі символ України. Миколаївці вподобали нову традицію, відтак, культурну ініціативу підтримало управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, обласний центр народної творчості та культурно – освітньої роботи, які допомогли зробити свято ще яскравішим та змістовним. Кращі творчі колективи міста та області запросили учасників свята полинути в прекрасний світ народної вишивки, української пісні та запального народного танцю.

Разом зі святково вбраними у вишиванки городянами та гостями міста, в колонах йшли учасники співочих колективів, які заспівували улюблені та всім відомі українські народні пісні. А на місцевому майдані, де зупинилася яскрава співуча хода, на її учасників чекало продовження свята.

Заслужені артисти та працівники культури України Н .Баштова, Г . Стрелецька та О . Бєлоусова за підтримки зведеного хору об’єднали присутніх на майдані співом традиційних українських народних пісень.

Весь майдан підхопив улюблені пісні, які з давніх-давен співає наш український рід — «Зелене жито» та «Ой чий то кінь стоїть». Не менше, ніж у співі, українці спритні й у танцях. Запальна українська полька закружляла всіх охочих у великому танцювальному колі.

Але центральною темою свята, все ж таки, залишилась традиційна українська вишиванка. Саме  Їй цього дня було присвячене театралізоване дійство з історії вишиванок, показ шедеврів народного мистецтва вишивки в усьому розмаїтті та красі, демонстрація найяскравіших вишиванок, яку провів Театр моди «Елегант» Миколаївського вищого професійного училища технологій та  розвитку. Всі охочі власноруч доторкнутися до дива створення вишиванки могли завітати в «Містечко майстрів – вишивальниць», яке працювало на святі. Найкращі майстрині  народного творчого об’єднання «Прибужжя» ОЦНТ та  КОР міста Миколаєва, залюбки відкривали таємниці традиційних місцевих орнаментів, якими здавна прикрашали сорочки на півдні України.

Вишиванка – це символ материнської любові, дівочого кохання, символ  рідного краю та, звичайно, оберег, дорогий серцю кожного українця. Отже, кульмінацією та символічною вершиною свята стало Вручення вишиванки захиснику України – воїну АТО, на знак особливої пошани та вдячності від жителів Миколаївщини.

Молодь, якої на святі була переважна більшість, захоплено вітала концерт відомої миколаївської рок-групи, яка заспівала разом з майданом власну версію гімну нашої держави.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: