Новини        30 Вересня 2016        425      

Нарада директорів районних та міських будинків культури

30 вересня у приміщенні Миколаївського обласного художнього музею ім. В. В. Верещагіна відбулась нарада директорів районних та міських будинків культури. Метою заходу було підведення підсумків конкурсів на посади директорів будинків культури та аналіз участі клубних закладів Миколаївщини в обласних культурно-мистецьких заходах у І півріччі 2016 року.

З привітальним словом до всіх присутніх звернулась директор МОЦНТ та КОР Н. А. Баштова, яка зазначила пріоритетні напрямки роботи Центру на наступний рік. Щодо підсумків конкурсного відбору претендентів на керуючі посади районних будинків культури, — оскільки процес ще триває — його результати будуть оголошені на нараді директорів у грудні 2016 року. Підводячи підсумки загальнообласної соціокультурної акції «Є хліб — є й життя», начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації М. Ф. Димитров у своєму виступі звернув увагу на важливість створення потрібних умов для збереження центрів культури в рамках децентралізації. Нові керівники, обрані в результаті конкурсного відбору, мають мислити нестандартно, якісно та перспективно. А заклади освіти вже сьогодні повинні працювати над взрощенням майбутньої еліти культури України.

Важливою темою засідання стало питання про правове забезпечення та нововведення у законодавчу сферу культури України, яке підняла С. В. Ахова, головний спеціаліст відділу регіональної політики управління соціокультурного розвитку регіонів Міністерства культури України. Присутні з усією відповідальністю віднеслися до висвітлення даного питання і виділили для себе головні аспекти:

  • зміни у нормативно-правовій базі роботи клубних закладів;
  • схема функціонування клубних закладів в умовах об’єднання територіальних громад;
  • порядок та організація проведення міжнародних та всеукраїнських фестивалів народної творчості;
  • посилення співпраці методичної служби від Міністерства культури до місцевих органів тощо.

Виступ експерта викликав у присутніх бурхливе обговорення, яке визначило проблемні питання у сфері роботи клубних закладів області:

  • недоліки у сучасному законодавстві стосовно кадрової політики;
  • критерії підготовки сучасних фахівців закладів культури тощо.

На завершення свого виступу Світлана Ахова зазначила, що на сьогодні українці мають створити свою модель клубної сфери, а не копіювати форму Євросоюзу.

Наступним пунктом наради стало обговорення ролі нематеріальної культурної спадщини (НКС) для розвитку та самоідентифікації громади, а також регулювання діяльності у сфері НКС України. З цією темою виступила С. Є. Пахлова, член Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури України. Варто зазначити, що дана проблема дуже важлива на сьогоднішній день, оскільки ця сфера досить недосліджена і потребує детального розгляду.

Після обговорення вищезгаданих питань, методист ОЦНТ та КОР, Заслужений працівник культури України В. В. Кривцова виступила з підсумками проведення заходів у рамках 25-річчя незалежності України. Тема жваво обговорювалась, оскільки майже всі райони Миколаївщини взяли активну участь у проведенні ювілейного концерту та акціях, кращі з яких були нагороджені Почесними грамотами.

Не дала забути про майбутні зимові свята Т. М. Скубченко, методист ОЦНТ та КОР, що розповіла про умови організації та проведення нового театрального фестивалю «Зимова казка». А методисти МОЦНТ та КОР С. Г. Бабуріна та А. В. Кривошей звернулись до присутніх із зауваженнями щодо планування подальшої роботи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: