Новини        07 Квітня 2017        451      

Наш візит до Одеського центру української культури: цікаві знайомства, обмін досвідом і приємні несподіванки

7 квітня методисти Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи на чолі з директором Наталією Баштовою з дружнім візитом завітали до колег-одеситів. Цікаві знайомства, обмін досвідом, приємні несподіванки ‒ це далеко не все, що відбувалося під час зустрічі.

Такого роду спілкування між представниками двох сусідніх центрів, які дбають про розвиток аматорського мистецтва у своїх областях, відбулося вперше. Складно переоцінити важливість обміну досвідом у сучасних умовах реформування галузі культури. Саме на цьому зауважила директор Одеського обласного центру української культури Валентина Вітас, знайомлячи гостей із напрями роботи закладу. Надання методичної допомоги «клубникам» області, організація роботи зі збору елементів НКС, підготовка та видання методичних матеріалів, фольклорних та сценарних збірок, підвищення кваліфікації працівників культури Одещини, популяризація існуючих видів народних промислів, організація святкових заходів — це далеко не весь перелік напрямів діяльності, з якими успішно справляються співробітники центру. У закладі працюють три відділи: «Народна творчість», «Науково-методичний» та «Декоративно-прикладне мистецтво».

Колеги розповіли про вагоме досягнення в підтримці аматорського руху рідного краю: за їхньої ініціативи з 2008 року заснована обласна премія імені відомого земляка, митця, новатора в жанрі декоративного розпису, Ростислава Палецького, стипендіатами якої є 37 аматорів Одеської області. З деякими роботами лауреатів премії в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» можна познайомитися в експозиції «Музею традиційного народного мистецтва», який є гордістю центру. До уваги відвідувачів представлені народні вбрання, предмети побуту, народні музичні інструменти, роботи з гончарства, кераміки, зібрані по крупицях методистами. Одесити пишаються тим, що їм вдалося відродити традиції писанкарства області, систематизувати та дослідити специфіку поширених технік.

Приємним сюрпризом для гостей із Миколаєва стала можливість переглянути виставку робіт творчих працівників відділу «Декоративно-прикладне мистецтво» ООЦУК «Співдружність талантів». Провідні методисти Маріанна Панасюк, Оксана Шевчук, Тамара Білоглазова, Зоя Пасічна, Наталія Куліковська, Анатолій та Галина Кравченки, Олександр Гаркавченко, Антоніна Димова представили свої кращі роботи, виконані в різних техніках. У кожному художньому виробі — цілий світ фантазійної уяви народного буття, проявлений уже крізь призму майстерності професіоналів.

Добрій традиції професійного обміну досвідом покладено вдалий початок. Наступного разу про свої досягнення розповідатимуть уже співробітники Миколаївського центру народної творчості.

 

Нагадуємо, що в понеділок, 10 квітня, відбудеться обласний семінар для керівників вокально-хорових колективів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: