Новини        23 Квітня 2015        633      

Відкрилася обласна виставка сімейної творчості «Єдина родина»

23 квітня в приміщенні Миколаївського обласного художнього музею ім. В. В.  Верещагіна відбулося урочисте відкриття обласної виставки сімейної творчості «Єдина родина» яку започаткував та проводить ось уже п’ятий раз Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи. 

З давніх часів народне мистецтво побутувало в родинному колі, об’єднуючи різні покоління, саме тому родинна творчість асоціюється з найтеплішими моментами життя, які залишаються з нами назавжди. Процес створення виробів декоративно-прикладного мистецтва наповнений низкою культурних значень та особливостей, що відрізняє творчість кожної родини від мистецтва інших сімей. Все те, що так близько і цінно для кожної людини, знайшло втілення в художніх виробах двадцяти творчих родин Миколаївщини та обласного творчого об’єднання «Прибужжя», яке діє при ОЦНТ та КОР. Живописні натюрморти та колоритні пейзажі навіяли спогади дитинства, барвисті рушники розповіли історію стародавніх візерунків У неповторному поєднанні колориту ожили квіткові розписні панно, оригінальні композиції вишитих картин та декоративні вироби підняли настрій яскравою палітрою веселки.

Безцінними скарбами дитячої уяви поділилися юні учасники виставки, найменшому з яких, Хізниченко Настусі, виконалося лише чотири рочки.

Виставкова зала була наповнена глядачами, серед яких були й почесні гості. Начальник Миколаївського обласного управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Димитров Михайло Федорович та директор обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Баштова Наталія Анатоліївна тепло привітали талановиті родини, вручивши їм грамоти та подарунки. Цінними кубками була відзначена діяльність найкращих творчих родин області, а саме: родина Димових (м. Миколаїв), родина Бондарєвих (м. Баштанка) та родина Болехівських-Рябошапко (Первомайський район).

Піднесений настрій , який панував на святі, доповнив виступ народного вокального ансамблю «Вітовчани» Жовтневого РБК. Вбрані у яскраві українські народні костюми, гості подарували всім присутнім декілька музичних композицій у супроводі баяну.

Протягом доволі недовгої історії існування творчий проект «Єдина родина» допоміг виявити понад сто талановитих родин та надати їм всебічної підтримки. Такий потрібний у нашій області проект у майбутньому може розширити свої кордони, об’єднавши в єдину родину талановиті сім’ї не тільки Миколаївської, а ще й Одеської, Херсонської та Кіровоградської областей.

Ніжні мамині долоні та вправні батьківські руки, неповторний запах фарби та свіжої деревини, а понад усе – нестримна фантазія, якій підкорюються будь-який матеріал: все це – родинна творчість, яка змалку і до сивини надихає та об’єднує наші родини, а зміцнюючи родинні зв’язки, ми зміцнюємо Україну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: