Новини, Творче об'єднання «Прибужжя»        14 Червня 2019        523      

«Нові імена Миколаївщини»: відкриття персональної виставки Ігоря Карачевського

14 червня свою творчість представив художник НТО «Прибужжя» з Очаківського району Ігор Карачевський — автор персональної виставки «Стихія сонця і води», учасник ІV обласного виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини».

Мета й організатори заходу

Організатори: Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, обласне народне творче об’єднання «Прибужжя».

Виставка пройшла в рамках проведення ІV виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини 2018–2019», що спрямований на збереження українських традицій і розвиток сучасної культури нашої області. Цього року у листопаді проекту виповниться 10 років від дня створення, а це 40 персональних виставок, майже 2000 експонатів і понад 50 майстер-класів і творчих зустрічей.

Про автора виставки

Понад 30 років Ігор Карачевський є художником НТО «Прибужжя». Працює в різних жанрах і різних техніках: олія, акварель, пастель; багато робіт виконано олівцем. У творчому доробку налічується майже 280 графічних і живописних полотен.

Своє натхнення художник черпає у недоторканній природі рідного Кінбурну. Оскільки тематика живописних картин переважно присвячена саме цим краєвидам, Ігоря Карачевського серед митців Миколаївщини називають «художником із Кінбурну» або ж «співцем Кінбурнської коси».

Митець створює різноманітні роботи. У його доробку триптих «Заради хліба насущного», натюрморти, пейзажі, жіночі портрети. У портретах завжди, окрім зовнішності, намагається передати внутрішній стан людини. Тому жіночі образи наповнені ніжністю і загадковою таємничістю. Особливе місце займає цикл «Жінки Кінбурнської коси».

Виставкова експозиція

До виставкової експозиції ввійшло 14 живописних картин, зокрема «Сонце над озером», «Очаків. Дикий пляж», «Квітуча маслина» і «Дощ над м. Очаків». Вони передають особливі відчуття дивовижних природних явищ і краєвидів: квітучі степи, прозорість води, прохолоду лісів і мінливість дощових хмар. Своїми роботами художник показав глядачам власний погляд на навколишній світ — дивний, миттєвий і багатогранний.

Привітання гостей

З відкриттям персональної виставки художника привітали не лише організатори заходу, але й колеги та земляки. Керівник НТО «Прибужжя», заступник директора МОЦНТ та КОР, заслужений працівник культури України Валентина Кривцова подякувала Ігорю Карачевському за участь у виставковому циклі «Нові імена Миколаївщини» і нагородила його грамотою Центру «за особистий внесок у розвиток і популяризацію української культури, високий художній рівень та виконавську майстерність». А також запросила всіх присутніх на заключну виставку творчого проекту «Нові імена Миколаївщини».

Дякуємо МАХРДТ за допомогу в організації персональної виставки, зокрема артистам, музичні композиції яких створювали особливу атмосферу заходу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: