Новини        21 Грудня 2020        566      

Обласні онлайн-семінари: грудень

У грудні провели чотири онлайн-семінари, спрямованих на підвищення кваліфікації працівників закладів культури клубного типу Миколаївщини й надання рекомендацій щодо роботи під час карантину.

Онлайн-тренінг щодо підготовки річних звітів клубних закладів

3 та 4 грудня Наталія Баштова — директорка МОЦНТ та КОР та її заступниця з методичної роботи Тетяна Нестерова, провели додаткові обласні онлайн-семінари з питань організації та забезпечення якісної підготовки з подання звітів клубних закладів культури за 2020 рік.

Під час навчального онлайн-тренінгу щодо оформлення річних звітів, лекторки розкрили чотири важливі теми:

 • Підсумки роботи закладів культури клубного типу Миколаївської області за 2020 рік.
 • Форми звітності клубних закладів.
 • Особливості обліку роботи клубних закладів в умовах карантину.
 • Заповнення статистичних звітів у паперовому й електронному форматах.
 • Презентація плану роботи МОЦНТ та КОР на 2021 рік.

Отримані знання обов’язково допоможуть учасникам семінару правильно, відповідно до вимог, оформлювати звітну документацію.

Хореографічне мистецтво

7 грудня провели семінар для керівників хореографічних колективів. Виступили директорка Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України Наталія Баштова та провідна методистка з хореографії Тетяна Воронцова.

Порушили актуальні питання:

 • Підсумки роботи хореографічних колективів за 2020 рік
 • Підтвердження звання «народний / зразковий» хореографічних колективів у 2021 році
 • Планування та облік роботи хореографічного колективу закладу культури.
 • Презентація плану роботи заходів із хореографічного мистецтва МОЦНТ та КОР на 2021 рік.

Нематеріальна культурна спадщина

14 грудня провідні методистки з нематеріальної культурної спадщини Миколаївського обласного центру народної творчості Ганна Божкова та Світлана Бабуріна разом із директоркою МОЦНТ та КОР Наталією Баштовою провели онлайн-семінар із формування переліку НКС Миколаївської області.

У форматі культурного діалогу відбувалося спілкування з працівниками культури, які розробляють напрям НКС у районах та територіальних громадах Миколаївщини.

Програма семінару передбачала:

 • Звіт провідних методисток із нематеріальної культурної спадщини МОЦНТ та КОР щодо підсумків роботи з НКС в Миколаївській області за 2020 рік.
 • Обговорення стану оформлення документації на елементи, включені минулого року до обласного переліку для їхнього подальшого просування до Національного переліку НКС.
 • Обговорення включення до обласного переліку НКС нових елементів: «Традиції рибного промислу та технології виготовлення і ремонту рибальської сітки “ахани”» та «Пісенні традиції села Калуга».

   Зваживши всі «за» і «проти», комісія вирішила, що нові елементи варто включити в обласний перелік, доопрацювавши необхідну документацію.

   Як показала практика, форма онлайн-семінарів дуже ефективна: за період карантину працівники закладів культури клубного типу Миколаївської області отримували консультації від провідних фахівців МОЦНТ та КОР із різних жанрів, підвищуючи рівень професійної кваліфікації, навіть не покидаючи своїх робочих місць.

  Також у грудні провели підсумкову онлайн-нараду клубних працівників Миколаївської області, узагальнивши результати роботи клубних закладів культури за 2020 рік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: