Новини        05 Травня 2021        192      

Обласні онлайн-семінари: квітень

У квітні  фахівці МОЦНТ та КОР провели п’ять онлайн-семінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації працівників закладів культури Миколаївщини, відповіли на питання, які цікавили аудиторію, та надали методичні поради відповідно до окреслених тем.

Обласний семінар для керівників клубних закладів

Для керівників клубних закладів провели два онлайн-семінари, спікерами яких виступили директор МОЦНТ та КОР Наталія Баштова та заступник директора з методичної роботи Тетяна Нестерова. Основною темою семінарів була «Робота закладів культури в умовах карантину».

Лектори надали поради керівникам закладів культури клубного типу Миколаївської області щодо їх участі в обласному відбірковому огляді до Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості.

Були розглянуті питання щодо визначення структури закладів культури клубного типу у громадах та їх діяльності, які заклади мають стати базовими і при яких умовах, від чого залежить група оплати праці.

Були визначені основні критерії, по яких буде оцінюватись діяльність ЗККТ, а також надані рекомендації як презентувати закладам свою роботу та правильно заповнювати відповідну документацію.

Вокальне мистецтво

Семінар був присвячений детальному аналізу обласного конкурсу «Материнська пісня».

Галина Стрелецька — провідний методист музичного жанру МОЦНТ та КОР, розповіла аудиторії про важливість правильного підбору тематичних пісень та створення вокальних композицій, провела детальний аналіз виступу кожного конкурсанта обласного конкурсу «Материнська пісня».

Лариса Калініна — кандидат педагогічних наук, доцент кафедри культурології МФ КНУКіМ, детально зупинилась на таких питаннях як театралізація та інсценізація пісні, та в чому полягає відмінність між ними.

У цьому семінарі взяли участь 75 слухачів.

Семінар для керівників і режисерів «народних» та «зразкових» аматорських театрів

Спікерами цього заходу стали актор, режисер Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Костянтин Гросман, провідний методист театрального жанру МОЦНТ та КОР Тетяна Скубченко та доцент кафедри культурології МФ КНУКіМ Лариса Калініна.

З учасниками семінару в онлайн-форматі вони провели теоретично-практичне заняття «Класична п’єса в сучасному театрі», під час якого приділили значну увагу роботі з текстами, постановочними прийомами, мовними характеристиками героїв, а також відмінностям між драматургічним твором та режисерським втіленням.

«Нематеріальна культурна спадщина: збереження та популяризація»

Одним з питань семінару, організованого провідним методистом МОЦНТ та КОР Світланою Бабуріною, стала підготовка до обласного етапу огляду «Етнотрадиції Миколаївщини».

Під час семінару запрошені спікери поспілкувалися з учасниками на теми дослідження НКС Миколаївщини з залученням до цього процесу студентів, зупинилися на питаннях проектно-грантової діяльності НКС, а також пояснили алгоритм підготовки визначеного елементу до внесення в Обласний перелік елементів нематеріальної спадщини Миколаївщини.

Крім того, у квітні фахівці МОЦНТ та КОР взяли участь у двох семінарах Українського центру культурних досліджень з питань НКС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: