Нематеріальна культурна спадщина, Новини        27 Травня 2019        643      

Обласний огляд «Етно-традиції»: підсумки першого відбіркового туру

Відбіркові тури першого обласного огляду на кращу презентацію місцевого елементу нематеріальної культурної спадщини «Етно-традиції Миколаївщини» тривають. 25 травня гостей та учасників регіонального відбіркового туру гостинно прийняв ММПК «Корабельний».

Усього було представлено п’ять елементів. Вітовський РОМЦ презентував елемент НКС «Традиції і технології килимової вишивки». Розповідь Наталії Феник супроводжувала відеопрезентація, матеріали для якої було знято під час краєзнавчої експедиції в смт Первомайське Вітовського району. Крім ілюстративних матеріалів, було подано портфоліо досліджень НКС «Вітовський шлях», інформаційні збірки «Спадщина предків: Традиція і техніка килимової вишивки» та «Килимова техніка: петельна вишивка», буклет «Чарівна килимова вишивка руками умільців Вітовщини» та облікова картка на елемент НКС. Усіх, зацікавлених у детальнішому знайомстві з килимовою вишивкою, Наталія Феник люб’язно запросила на свій майстер-клас.

Наталія Фенік: майстер-клас з килимової вишивки

Матвіївський БК м. Миколаєва яскраво та пісенно представив елемент НКС «Червонянський борщ: традиції і технологія приготування матвіївського зеленого борщу з бичками». До огляду долучився і Тернівський БК м. Миколаєва, підготувавши яскраве дійство — презентацію елементу «Сурва: обряд святкування Нового року громадою тернівських болгар».

Презентація елементу НКС «Червонянський борщ:
традиції і технологія приготування матвіївського зеленого борщу з бичками»
Презентація обряду «Сурва»

Не залишився осторонь і Пересадівський СБК Воскресенської ОТГ, розповівши про елемент НКС «Лампач» (технологію виготовлення будівельних цеглин з глини та соломи). Під час презентації Наталія Дяченко-Роставецька поділилася з гостями огляду мріями щодо відродження старовинних традицій, створення на їх основі цікавого туристичного осередку — етно-хати, гості якої могли б відпочити на живописному березі річки, порибалити, набрати цілющої води з розташованих неподалік джерел, спробувати страви народної кухні, ознайомитися з традиціями старовинних весільних обрядів, узяти участь у різноманітних майстер-класах.

Презентація елементу НКС «Лампач»

А ММПК «Корабельний» звернув увагу на весільну обрядовість, представивши «Обряд сватання». Презентували елемент у вигляді колоритного театралізованого дійства. Були і пісні, і танці, і, звичайно, традиційний захист елементу.

Обряд «Сватання» МПК «Корабельний»

Журі, до складу якого ввійшли члени обласної комісії з формування переліку елементів НКС Миколаївської області, наголосило, що всі учасники першого відбіркового туру провели велику роботу з дослідження, фіксації, оформлення та популяризації елементів культурної спадщини нашого краю.

За результатами першого етапу, лідерами стали колективи Матвіївського БК та ММПК «Корабельний». Подяки від імені директора МОЦНТ та КОР, заслуженої артистки України Наталії Баштової за збереження і популяризацію культурної спадщини Миколаївщини отримали колективи Вітовського РОМЦ, Тернівського БК та Пересадівського СБК Воскресенської ОТГ.

Щиро вітаємо переможців регіонального туру першого етапу! Та нагадуємо, що наступний відбірковий тур буде проведено восьмого червня на базі Снігурівського РБК. До участі запрошуємо представників Снігурівського та Березнегуватського районів; Широківської, Горохівської, Снігурівської, Березнегуватської та Висунської ОТГ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: