Новини        05 Травня 2015        810      

Обласний семінар для керівників аматорських театральних колективів

22 та 23 квітня Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи провів обласний семінар-практикум для керівників театральних колективів. Учасників семінару приймали провідні навчальні заклади та театри м. Миколаєва, а саме: Миколаївський коледж культури і мистецтв, Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії, Миколаївська філіал Київського національного університету культури і мистецтв, а також Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи. Проводився семінар з метою розвитку театрального жанру в області, надання методичної та практичної допомоги керівникам аматорських театральних колективів (гуртків), підвищення їх професійного рівня, обміну досвідом.

Перш, ніж провести семінар, Миколаївський обласний центр народної твочості провів моніторінг серед керівників аматорських та народних колективів. Вивчивши режисерські запитання та пропозиції, необхідні для підвищення майстерності керівникам та учасникам-методистам театрального жанру, Скубченко Тетяною Миколаївною був розроблений план проведення семінару. До участі у роботі семінару були запрошені провідні фахівці театрального мистецтва м. Миколаєва.

Директор Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України Берсон М. С. познайомив учасників семінару з сучасною репертуарною політикою Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії. Семінаристи мали змогу бути присутніми на допрем’єрній генеральній репетиції вистави «Наречена для батька».

Старший викладач кафедри ВТЗ Миколаївського коледжу культури і мистецтв Жарікова Л. О. провела теоретичне та практичне заняття з режисури: «Режисерські акценти, їх складові».

Старший викладач Миколаївського коледжу культури та мистецтв, завідуюча денним відділенням Лобода В. Л. провела цікавий психологічний тренінг «Взаємодія режисера та актора у колективі». Старший викладач Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв Калініна Л. О. провела практичне заняття

по створенню документального театру «Сучасні тенденції театрального мистецтва: театр ДОК»

Художник, автор обласних мистецьких проектів, завідуючий художньою майстернею ОПК Колор О. В. провів практичне заняття з художнього оформлення вистав та концертів.  Ведучий програміст ОПК, Христосенко Є. С. провів практичне заняття по роботі з програмним забезпеченням музичного матеріалу в театралізованих заходах (фонограма, семпл, монтаж, запис голосових фонограм). Провідний методист сектору театрального мистецтва обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Скубченко Т. М. надала методичну допомогу з українського репертуару для дитячих та дорослих колективів.

Семінар закінчив свою роботу круглим столом. Керівники народних та зразкових театрів поділилися своїми досягненнями та проблемами, обмінялися досвідом.

На семінар приїхало 32 керівника з Арбузинського, Баштанського, Березанського, Березнегуватського, Братського, Вознесенського, Врадіївського, Доманівського, Єланецького, Жовтневого, Казанківського, Миколаївського, Новобузького, Новодеського, Очаківського, Снігурівського районів, міст Первомайська та Миколаєва.

Обласний семінар-практикум для керівників театральних колективів пройшов цікаво, жваво та динамічно. Керівники колективів не тільки отримали відповіді на складні запитання практичного характеру, але й перейняли творчий досвід та позитивний заряд для подальшої ефективної роботи у своїх колективах.

 

  Позначки: , ,

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: