Новини        12 Травня 2016        719      

Персональна виставка Ольги Костюк

12 травня  2016 року у приміщенні  Миколаївського обласного краєзнавчого музею відбулось відкриття персональної виставки  Ольги Костюк (смт Березанка) майстрині обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя» Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи. Захід відбувся в рамках проведення ІІІ виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини 2015–2016».  


Організатори: Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, обласне народне творче об’єднання «Прибужжя».

До виставкової експозиції увійшли  30 тематичних композицій із використанням сучасної та народної ляльки. Також майстриня представила понад 50 ляльок-мотанок (оберегових, обрядових та ігрових) топіарії, а також провела пізнавальну екскурсію з історії виникнення  ляльки-мотанки і презентувала майстер-клас по створенню оберегової ліктьової ляльки — «Берегиня роду».

Слід звернути особливу увагу на людей, що створюють народних ляльок — на майстрів-лялькарів. Вони глибоко сприймають традиційні образи  і зберігають їх у сучасному житті. Для цього не потрібно бути філософом або етнографом, справжній митець душею відчуває старовинний образ і саме у нього народжується первинна народна лялька — «Княгиня», «Пасхальна», «Втішниця» та інші.

З відкриттям  персональної виставки Ольгу Костюк привітали  заступник директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею  В. В. Чернявський, виконуюча обов’язки начальника відділу культури, молоді та спорту Березанської  райдержадміністрації  О. В. Булат.

Н. А. Баштовою, директором Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслуженою артисткою України — майстриня, за особистий внесок у розвиток української  народної  творчості та відродження  традиційних  художніх промислів, була нагороджена почесною грамотою.

На відкритті виставки для усіх присутніх прозвучали музичні композиції у виконанні соліста Миколаївської обласної філармонії, заслуженого артиста України Олександра Сичова.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: