Акція «Від громади до громади», Новини        16 Березня 2018        543      

Культурна акція «Від громади до громади»: Бузька ОТГ

15 березня на Миколаївщині розпочалася культурна акція «Від громади до громади», ініційована обласним центром народної творчості й спрямована на ознайомлення з новими центрами культури, створеними у процесі реформи з децентралізації. Під час огляду, який триватиме протягом року, завдяки демонстрації матеріальних зразків національної спадщини відбудеться дослідження й фіксація елементів НКС кожної громади. Наскільки сьогодні очільники ОТГ готові підтримувати та розвивати галузь культури на місцях, якими талантами та особистостями багаті новоутворені осередки, а також що вже зроблено за невеликий період їхньої роботи?! Розпочнемо знайомство з Бузької громади Вознесенського району.

Про громаду

Бузька ОТГ утворилася на Вознесенщині у 2016 році, об᾽єднавши майже 4 тисячі жителів сіл Бузьке й Таборівка. Право керувати новоутвореною громадою люди віддали молодому перспективному керівникові, своєму землякові Юрію Заволоці. Юрист за освітою він добре розуміє покладену на нього відповідальність і спрямовує увагу на реалізацію місцевого потенціалу. Сьогодні голова, завдяки вивченню позитивного досвіду роботи інших громад різних регіонів України, а також відвідуванню численних тренінгів, успішно реалізує проекти, що сприяють збільшенню бюджету ОТГ. Прикладом тому є переможна участь представників громади у телевізійному проекті каналу 1+1 «Громада на мільйон», у якому Бузька ОТГ з 360 заявлених учасників посіла ІІ місце й отримала грошовий приз у розмірі 250 тис. грн. Враховуючи необхідність переробки власної сільськогосподарської продукції, команда від громади презентувала бізнес-проект з будівництва консервного заводу. «Подарунок ми направимо на покращення життя в нашій громаді», ‒ зауважив Юрій Заволока.

Про культуру

Підтримувати кращі перспективні напрями роботи й заохочувати до цього молодь спрямовані й працівники відділу культури, молоді та спорту Бузької ОТГ, утвореного лише 5 місяців тому. Очолює роботу Альона Миргородська, випускниця Миколаївської філії КНУКіМ. Фахівець має досвід методичної роботи у Вознесенському РОМЦ. Як здібна вокалістка Альона Анатоліївна бере участь у різних обласних культурно-мистецьких заходах. У її команді 9 фахівців різних напрямів, які працюють у Бузькому та Таборівському сільських будинках культури. Завдяки підтримці голови сфера культури громади оновлюється. За невеликий час з бюджету на покращення матеріальної бази клубних закладів було витрачено майже 4оо тисяч гривень, реалізованих у закупівлі сучасної освітлювальної та звукової апаратури, встановленні металопластикових вікон, частковому поточному ремонті із заміною електромережі Бузького СБК тощо. Художній керівник Таборівського СБК Сергій Пилипенко та директор Бузького СБК Людмила Патютка, люди творчі та небайдужі, розповіли, що 11 клубних формувань та 3 любительських об᾽єднання дають можливість розвивати свої таланти 150 учасникам художньої самодіяльності з обох сіл. Театральні колективи «Алегро» та «Данко», танцювальні групи «Дзвіночки» й «Art-Dance», вокальний колектив «Калинонька», вокальний дитячий ансамбль «Перлинки» та гордість громади ‒ народний театр естради «Гвоздика» запропонували до уваги робочої групи акції «Від громади до громади» концертну програму «Живи і процвітай, мій рідний краю!». Учасники любительського об᾽єднання спортивно-оздоровчого напрямку «Самсон» продемонстрували нові тренажери, на яких у вільний час займається сільська молодь. Прекрасною сторінкою знайомства з творчим потенціалом громади стала й виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва «Руками створена краса». 11 майстрів з вишивки, живопису, в’язання, вироблення м’якої іграшки продемонстрували кращі свої роботи. А майстриня Галина Полоскова, знана у Бузькому вишивальниця, розповіла, що хист до рукоділля отримала у спадок від мами. Кожен її рушник ‒ це окрема сторінка з життя, а зараз жінка надихається вишивкою ікон.

Про підсумки

Наприкінці зустрічі відбулося обговорення нагальних питань. Голова громади Юрій Заволока розповів про перспективні напрями роботи у сфері культури: ремонт будівлі Таборівського СБК, оновлення опалення та покращення матеріально-технічної бази закладу. Начальник відділу культури, молоді та спорту Альона Миргородська вбачає подальшу роботу у зміцненні професійної команди, яка насичуватиме культурне життя громади. Заступник начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, начальник відділу закладів культури та охорони культурної спадщини Лариса Поддубна подякувала учасникам акції за їхню активність і бажання розвиватися, за підтримку з боку влади. Директор Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова зауважила на важливості здобуття профільної освіти керівниками аматорських колективів. На цьому також наголосив і провідний методист з хореографічного жанру Анатолій Кривошей, запросивши керівників хореографічних колективів громади на обласний семінар з дитячої хореографії, який незабаром відбудеться на базі одного з кращих колективів області. Провідний методист з вокально-хорового жанру, заслужений працівник культури України Галина Стрелецька подякувала жителям громади за підтримку мистецтва хорового співу й зазначила на необхідності визначення манери виконання й репертуарної бази вокального ансамблю «Калинонька». Валентина Кривцова, керівник НТО «Прибужжя», заслужений працівник культури України, відмітила високу якість робіт, презентованих у виставці з ДПМ, оформлення етикетажу, а також запросила творчу родину Полозкових-Баланюк до участі у обласному огляді сімейної творчості «Родинні суперечки». Тетяна Скубченко, методист з театрального жанру, магістр театральної справи, звернула увагу на оригінальність режисерського рішення у постановці за мотивами твору «За двома зайцями» у виконанні учасників народного театру естради «Гвоздика», сценічну культуру аматорів, костюми та декорації. А Світлана Бабуріна, провідний методист з НКС, закцентувала увагу на важливості активізації роботи ініціативної групи громади зі збору та обробки елементів нематеріальної культурної спадщини, а також запросила на навчальні заходи, організовані МОЦНТ та КОР у напрямку НКС.

Наступного разу робоча група акції «Від громади до громади» завітає до Прибужанівської ОТГ Вознесенського району.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: