Новини        05 Грудня 2016        381      

Підбиваємо підсумки року: нарада директорів районних і міських будинків культури та організаційно-методичних центрів

5 грудня Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи провів нараду директорів, художніх керівників та головних спеціалістів районних і міських будинків культури та організаційно-методичних центрів. У заході, який відбувся на базі Миколаївського обласного краєзнавчого музею, взяли участь представники практично з усієї Миколаївщини. У ході наради підбивались підсумки роботи клубних закладів області протягом 2016-го та розставлялись акценти щодо планування на 2017 рік.

Директор МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України, лауреат обласної премії імені Миколи Аркаса Наталія Баштова подякувала учасникам за плідну працю протягом року, а також відмітила кращих.

За результатами рейтингів участі районів у обласних культурно-мистецьких заходах і семінарах протягом 2016 року найактивнішими були керівники та колективи з Арбузинського, Баштанського, Миколаївського, Новоодеського, Очаківського, Первомайського районів.

За результатами рейтингів також визначено роботу кращих директорів районних будинків культури:

  • Світлани Плужник, екс-директора Баштанського РБК;
  • Раїси Пестової, директора Первомайського РБК;
  • Юлії Захарової, директора Миколаївського міського ПК «Молодіжний».

Підведення підсумків методичних оглядів

Протягом трьох років відстежувалась робота районних організаційно-методичних центрів та будинків культури щодо співпраці з закладами культури району й села. За результатами огляду була відмічена робота Арбузинського, Баштанського, Вознесенського, Веселинівського, Єланецького, Казанківського та Миколаївського районів.

Особливу увагу у своєму виступі Наталія Баштова приділила питанню осучаснення місцевих клубних закладів області в рамках децентралізації, їх перерозподілу у нових територіальних громадах, структуризації та систематизації роботи, а також підготовці до святкування 80-річчя області у 2017 році.

Заступник директора МОЦНТ та КОР Тетяна Нестерова присвятила свій виступ нормативно-правовій базі роботи закладів культури клубного типу: нормативній, плановій, обліковій та звітній документації, а також проанонсувала роботу «Школи клубного менеджменту» у 2017-му році.

У ході обговорення провідні фахівці МОЦНТ та КОР звернули увагу присутніх на якість підготовки учасників головних обласних оглядів, конкурсів та фестивалів року, що минає, а також запросили до участі у заходах 2017-го.

Тетяна Скубченко, провідний методист театрального жанру МОЦНТ та КОР, наголосила на умовах проведення нового обласного конкурсу новорічних та різдвяних програм «Хурделиця*fest», який стартує у грудні цього року. Фахівець підкреслила на важливості участі керівників театральних студій області у семінарських тренінгах «Театральні сходинки», спрямованих на підвищення професійного рівня учасників.

Валентина Кривцова, провідний методист декоративно-прикладного мистецтва, заслужений працівник культури України, лауреат обласної премії імені Миколи Аркаса, звертаючись до присутніх, подякувала за активну підтримку заходів, ініційованих Центром. Рекомендувала керівникам Арбузинського, Баштанського та Вітовського районів посприяти в участі родинних колективів Заблоцьких, Верби, Савета-Златових уобласній культурно-мистецькій акції сімейної художньої творчості «Єдина родина». Методист презентувала правила нового проекту 2017-го року — «Диптих-ART».

Світлана Бабуріна, провідний методист з НКС, зауважила на важливості підтримки працівниками сфери культури створення обласного реєстру , що поповнить своїми даними Перелік об’єктів нематеріальної культурної спадщини України. Методист зазначила, що створення бази носіїв НКС нашого регіону — це велика платформа для дослідження.

Вероніка Гаврилюк, провідний методист по роботі з дітьми та молоддю, запропонувала учасникам наради методичний матеріал щодо роботи з дитячим голосом, а також звернулась до присутніх з порадами стосовно підготовки конкурсантів до участі у обласному фестивалі дитячої та молодіжної творчості «Арт-МІХ» та «Барвінковий спів».

На завершення зустрічі Наталія Баштова побажала учасникам сил та наснаги у подальшій роботі:

  • вдосконалювати свій професіоналізм і ставати лідерами, за якими йдуть, і яким довіряють;
  • визначити своє бачення роботи з громадами;
  • спланувати нові форми роботи в умовах децентралізації.

Підсумком роботи закладів культури області протягом 2016-го року, а також заключним положенням наради буде приділено увагу у прямому ефірі МФ НТКУ цієї середи, 7 грудня, в рамках програми «Це вас хвилює» за участі начальника управління культури Миколаївської облдержадміністрації Михайла Димитрова, а також директора МОЦНТ та КОР Наталії Баштової.

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: