Новини        29 Травня 2020        961      

Онлайн-семінари: травень

У травні провели 5 різножанрових семінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації працівників клубних закладів області та надання рекомендацій щодо роботи під час карантину.

Театральне мистецтво

У травні провели два навчальні заходи для керівників аматорських театрів. Під час семінару «Робота керівника аматорського театру над виставою» провідна методистка з театрального жанру Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена працівниця культури України Тетяна Скубченко порушила питання щодо перспективи розвитку театрального жанру на Миколаївщині та сучасного стану української драматургії для дорослих і дитячих аматорських театрів. Розповіла, як влучно планувати роботу театрального колективу, яку роль у творчій реалізації відіграє репертуар і як вдало його підібрати.

Кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри культурології Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв Лариса Калініна надала рекомендації щодо розробки режисерського задуму вистави: жанр п’єси та вистави, побудова конфлікту, розстановка дій, пошук зерна образу; режисерське й акторське бачення ролі, пошук компромісу.

Наступний семінар присвятили основним вимогам до підтвердження та присвоєння звання «народний» і «зразковий» аматорським театрам. Директорка Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України Наталія Баштова та Тетяна Скубченко розповіли про підготовчу роботу з колективом для підтвердження або присвоєння звання, необхідні документи та вимоги до творчих програм.

Робота з дітьми

12 травня на семінарі «Методика роботи з дитячими вокальними колективами, солістами і їх участь у культурно-мистецьких заходах» провідна методистка по роботі з дітьми та молоддю, керівниця народного вокального ансамблю «Хорошее настроение» Наталя Лисогор і провідна методистка з вокально-хорового жанру, заслужена працівниця культури України Галина Стрелецька розкрили важливі теми:

 1. Аналіз заявок і відеовиступів учасників обласного фестивалю дитячої творчості «Art-mix 2020».
 2. Рекомендації керівникам колективів дитячої творчості щодо підготовки до вокальних культурно-мистецьких заходів.
 3. Вокальні вправи для розвитку дитячого голосу.
 4. Обговорення практичної діяльності провідних світових тренерів-вокалістів і співаків.
 5. Театралізація вокальних номерів.
 6. Презентація методичних матеріалів, що допоможуть керівникам дитячих вокальних колективів у подальшій роботі.

Хореографічне мистецтво

25 травня провели семінар для керівників хореографічних колективів. Виступили директорка Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України Наталія Баштова; провідний методист із народної хореографії Анатолій Кривошей і провідна методистка з сучасної хореографії Тетяна Воронцова.

Порушили актуальні питання:

 1. План роботи на осінь: хореографічні фестивалі, конкурси, огляди, семінари.
 2. Як хореографічні колективи можуть підтвердити звання «народний» чи «зразковий» під час карантину.
 3. Зміни в роботі хореографічного відділу МОЦНТ та КОР.
 4. Оплата праці й обсяг роботи керівників клубних формувань.
 5. Види трудової діяльності працівників закладів культури.
 6. Планування та облік роботи хореографічного колективу закладу культури.
 7. Підготовка програми до виступу хореографічного колективу.

Музичне мистецтво

26 травня відбувся онлайн-семінар «Обсяг, планування й облік роботи керівників вокально-хорових та інструментальних колективів». Лекторки: заступниця директорки з методичної роботи МОЦНТ та КОР Тетяна Нестерова та провідна методистка з вокально-хорового жанру, заслужена працівниця культури України Галина Стрелецька.

Вони розповіли про оплату праці й обсяг роботи керівників клубних формувань, види трудової діяльності працівників закладів культури, планування та облік роботи колективу закладу культури. Надали рекомендації щодо підготовки програми до виступу тільки створеного аматорського колективу та того, що вже якийсь час діє. А також представили зразки плану роботи та журналу обліку.

Про квітневі онлайн-семінари ми розповіли раніше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: