Новини        04 Травня 2020        853      

Обласні онлайн-семінари: квітень

У квітні ми надавали методичну допомогу аматорам і працівникам закладів культури та мистецтв сіл, міст, районів та ОТГ дистанційно. Охопили різні напрями мистецтва, провівши чотири онлайн-семінари.

Декоративно-прикладне мистецтво

На початку квітня провели семінар «Традиції: від минувшини до сьогодення» для керівників студій і колективів із декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва клубних закладів.

Насамперед керівниця народного творчого об’єднання «Прибужжя», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова проаналізувала участь майстрів-аматорів в обласних культурно-мистецьких акціях, а також розповіла про обласні виставкові заходи, заплановані на наступний рік. Під час теоретичного заняття «Петриківський розпис: традиції і сучасність» слухачі дізналися історію виникнення петриківки, особливості традиційної символіки, а також про те, як трансформують розпис сучасні майстри Миколаївщини.

Однією з найважливіших тем семінару була «Таврійський розпис — візитівка Миколаївщини. Історична довідка». Провідна методистка Миколаївського обласного центру народної творчості, кандидатка історичних наук Ганна Божкова розповіла про проведену роботу зі збереження культури Причорноморського краю і представила яскравий доробок Центру — збірку «Таврійський розпис — унікальний елемент нематеріальної культурної спадщини Миколаївщини».

Частину семінару присвятили підготовці керівників студій до участі в обласному фестивалі дитячої творчості «Art-mix 2020» у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво». Надали рекомендації щодо відбору робіт для презентаційної виставки, підготовки до майстер-класів, правильності подання заявок для участі, виготовлення конкурсних робіт, дотримання й розкриття запропонованої цьогорічної теми «Чарівний диво-птах». Окрім цього, показали презентацію «Чарівний птах», до якої ввійшли найкращі творчі вироби майстрів і майстринь області.

Музичне мистецтво

Восьмого квітня відбувся семінар «Підготовка вокально-хорових та інструментальних колективів до підтвердження та присвоєння звання “народний”, “зразковий”». Узяти участь могли керівники колективів і студій музичного жанру клубних закладів.

Провели захід провідні методистки Миколаївського обласного центру народної творчості Галина Стрелецька (з вокально-хорового жанру) і Наталя Лисогор (по роботі з дітьми та молоддю). Розглянули такі питання:

 1. Аналіз наданої музичними колективами для розгляду документації щодо підтвердження чи присвоєння звання «зразковий» / «народний».
 2. Необхідні документи та вимоги до програм колективів.
 3. Участь аматорів в обласних культурно-мистецьких заходах під час карантину.
 4. Рекомендації щодо підготовки до Всеукраїнського фестивалю аматорського мистецтва «Шкварочка» та обласних заходів: огляду «Родинні суперечки» і конкурсу імені Миколи Аркаса.
 5. Сценічний костюм: недоліки, про які необхідно знати.

Основні жанри мистецтва

23 квітня провели семінар «Застосування основних жанрів народного мистецтва в масових театралізованих заходах і дійствах». Узяти участь могли керівники колективів і студій з усіх жанрів народного мистецтва, методисти закладів культури та мистецтв Миколаївської області.

Провели захід директорка Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова; керівниця творчого об’єднання «Прибужжя», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова; провідна методистка з вокально-хорового жанру, заслужена працівниця культури України Галина Стрелецька та провідна методистка з театрального жанру, заслужена працівниця культури України Тетяна Скубченко.

Вони порушили важливі питання щодо доцільності проведення театралізованих заходів, підбору музичного матеріалу, створення художнього образу й мізансценування, використання побутових і сюжетних танців. Наголосили на ролі й значенні весільної атрибутики в театралізованих побутових дійствах. Надавали рекомендації, аналізуючи дійство «Тещі та свекрухи», підготовлене працівниками культури Баштанської ОТГ.

Нематеріальна культурна спадщина

29–30 квітня відбувся семінар «Таврійський розпис — унікальний елемент нематеріальної культурної спадщини Миколаївщини». Узяти участь могли всі небайдужі до культурної спадщини нашої області. Лектори глибоко зазирнули в історію, значення, традиції та перспективи розпису. Розкрили такі теми:

 1. Таврійський розпис як соціокультурний феномен Миколаївщини.
 2. Хто такі мазальниці та етнографічна розвідка щодо джерел таврійки.
 3. Творчий спадок Євгенії Бондаренко в колекції Миколаївського обласного краєзнавчого музею.
 4. Кінбурн — колиска таврійки. Місцеві особливості декорування одягу, житла та предметів побуту.
 5. Таврійський розпис: сучасний стан традиції та перспективи розвитку (на прикладі роботи Куцурубської школи мистецтв).
 6. Діяльність фахівців закладів культури області з популяризації таврійського розпису.

Дякуємо, що розвиваєтеся на карантині разом із нами. У травні продовжимо марафон онлайн-семінарів, тож не забувайте стежити за анонсами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: