Новини        06 Липня 2019        1026      

Яскраві миті «Від Гіпаніса до Борисфена 2019»

З 26 червня по 5 липня на Миколаївщині, в Очакові, пройшов ХХIV Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена», який зібрав разом найкращі аматорські театри з різних куточків України.

Мета фестивалю та цьогорічні учасники

Уже вкотре МОЦНТ та КОР проводить Усеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена» для розвитку та популяризації аматорського театрального мистецтва, підвищення духовно-культурного рівня населення на кращих зразках української та світової літератури, обміну досвідом аматорських театрів України.

Цього року до масштабного театрального заходу долучилися представники 11 областей України: Дніпропетровської, Закарпатської, Київської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Херсонської, Чернівецької, — а це понад 1500 учасників.

Про фестиваль

Фестивальні дні були насичені конкурсними та позаконкурсними виставами від різноманітних театрів України, творчими лабораторіями, корисними майстер-класами зі сценічної мови, сценічного бою, пластики,  майстерності актора та режисури від провідних фахівців театрального мистецтва України. Також усі охочі могли відвідати визначні місця Очаківщини, драйвові творчі вечірки та зустрічі і, звичайно, познайомитися з новими людьми.

Тематика цьогорічних вистав заслуговує особливої уваги. На сцені вирували драма, комедія, пластична, дитяча вистави, які захоплювали глядача й часто змушували замислитися про сенс життя, власні погляди, пріоритети, моральні цінності, людські відносини; учили сприймати дійсність більш критично, спонукали навчитися виходити із зони комфорту, робити вибір тощо.

Щороку режисери намагаються осучаснити та перепрочитати класичні або ж просто досить старі твори. Вони змінюють художнє рішення твору, концепцію, адаптують його до сучасності за допомогою музики, костюмів, декорацій або повної їхньої відсутності. На фестивалі були представлені й авторські роботи, що привносять щось нове в сучасну драматургію та сприяють розвитку культури України.

Один із найяскравіших моментів фестивалю — гала-концерт, святкову атмосферу якого створили світлодіодне шоу, захоплюючі виступи театралів і гумористів, вітання від членів журі: чудові слова, вірші, пісні та гуморески.

Начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Михайло Димитров привітав усіх із черговим вдалим усеукраїнським фестивалем і подякував організаторам за підтримку та розвиток аматорського мистецтва України. Заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, сказавши приємні слова гостям та організаторам, вручив подяку Наталії Баштовій за чудову організацію та проведення на Миколаївщині чотирьох масштабних усеукраїнських фестивалів у цьому році.

Обов’язкова частина закриття фестивалю — церемонія нагородження, під час якої всі учасники отримали дипломи управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації та пам’ятні подарунки від МОЦНТ та КОР. Окрім цього, дехто був відзначений особливими подарунками, адже протягом конкурсних днів вельмишановне журі визначило додаткові номінації: «Краща гострохарактерна роль», «Режисерське вирішення вистави», «Авторське втілення сучасної драматургії та розвиток української культури», «Режисерське втілення національної ідеї» та інші.

Сюрпризом для присутніх став дует Наталії  Думанівської (м. Перемишляни) та директора фестивалю, заслуженої артистки України Наталії Баштової, що став яскравою крапкою цьогорічного гала-концерту.

Переможці (володарі Гран-прі)

  • Зразкова дитячо-юнацька театральна студія «Ну і дітки» м. Полтава (керівник Лада Лабзова);
  • Народний театр-студія «Маски» м. Дніпро (керівник Ігор Трахт).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: