Новини        25 Серпня 2021        536      

Відбулося обласне свято «Folk-toloka 2021»

24 серпня в Миколаєві відбулося наймасштабніше феєричне обласне театралізоване свято народної творчості «Folk-toloka 2021», яке присвячене 30-й річниці незалежності України. До цього заходу долучилися 120 майстрів декоративно-прикладного мистецтва, понад 150 окремих виконавців, аматорських фольклорних, вокальних, інструментальних, хореографічних, театральних колективів, що мають звання «зразковий», «народний» або які стали лауреатами Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсів з усіх куточків Миколаївської області. Метою заходу є популяризація народних традицій та народного мистецтва. Детальніше про свято — далі.

Розпочалося свято яскравим прологом «Добрий ранок, Україно» за участю кращих хореографічних колективів зі званням «народний» та зразковий» міста Миколаєва: «Сюрприз», «Аліски», «Пірует» ММПК «Молодіжний, «Джерельце» ММПТУ, «Зорянка» ОБХТ, «Водограй» ММПК «Корабельний» та «Оксамит» МОЦНТ та КОР.

На честь Миколаївської області прозвучала Ода Миколаївщині на музику Олександра Сичова, яку виконали заслужені артисти України Наталія Баштова та Олександр Сичов, народний вокальний ансамбль «Хорошее настроение» обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи під керівництвом Наталі Лисогор. На фоні виступу творчих колективів на екрані демонструвався символ цьогорічного свята – «Квітка Миколаївщини», який розкриває ідею нашої держави «Ти у мене єдина». Не порушуючи традиції, учасників свята та місцевих мешканців привітали перші особи області: голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім, голова Миколаївської міської ради Олександр Сенкевич, начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Олена Буберенко, директор Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова.Одразу після привітань перших осіб почалося приголомшливе дійство: цікава насичена розважальна програма, яка відобразила все різноманітність культурної спадщини Миколаївської області. Наш край дуже мальовничий, тут живуть щедрі, працьовиті й талановиті люди, які своїм мистецтвом дивували та радували усіх присутніх на нашому святі.

Тематично та яскраво основна частина артлокації «Мистецька перлина Прибужжя» доповнилася вокально-хореографічною композицією «Ой зійдімося, роде», підготовленою народними хорами Баштанського МБК та Новоодеського БК, а також зразковим хореографічним колективом «Оксамит» МОЦНТ та КОР.Народний ансамбль танцю «Нива» м. Вознесенськ, народний ансамбль танцю «Водограй» Казанківського ЦКіД, народний ансамбль танцю «Прибужанка» Новоодеського БК та зразковий ансамбль танцю «Барви» з Березнегуватського БК разом з глядачами долучилися до розучування побутових танців, що підкреслили значення українського національного коріння. До хореографічних першоджерел приєдналися фольклорні пісенні автентичні колективи області – фольклорний гурт «Горлиця» Казанківської селищної ради, народний фольклорний ансамбль «Троїчанка» Новоодеської міської ради, народний фольклорний колектив «Пісенні барви» Ольшанської селищної ради та фольклорний ансамбль «Джерела» Мигіївської сільської ради. Гуртовий побутовий спів налаштував миколаївців на Фольк толоку в її первинному вигляді.Пропонуємо вам насолоджуватися справжнім феєрверком талантів в нашому фото звіті.

Уздовж вулиці Соборної – головної вулиці міста, вишикувалися локації, завдяки вдалому розташуванню яких кожен з присутніх мав змогу уважно розглянути та отримати задоволення від скарбів нашого краю, представлених на святі.
Тематична та яскрава основна частина наповнилася автентичними артлокаціями Ярмаркового містечка за участю громад Миколаївщини: проводилася дегустація національної кухні, різноманітних смаколиків, виробів місцевих підприємців, відбулася презентація захопливих майстер-класів як для дорослих, так і для маленьких глядачів.
Особливої атмосфери артлокаціям надавало музичне оформлення, яке підсилювало сприйняття святкового настрою.
Кожна громада презентувала свою автентичну артлокацію в номінації «Краща етнолокація «FOLK-toloka 2021» та яскраво відобразила неповторну культуру, спадщину та здобутки, якими пишається. Глядачів здивував креативний підхід учасників до створення артлокацій, які були представлені у вигляді української хатини, творчої майстерні або щедрого ярмарку тощо.
Майстри народної творчості дивували своїми художніми виробами з традиційних видів мистецтва: тканими килимами, вишитими рушниками, обереговими ляльками-мотанками, барвистим розписаним посудом, керамічними іграшками, традиційними вишиванками та автентичними прикрасами.
Учасники, що представляли локацію, дуже яскраво та цікаво обігрували презентацію свого артпростору дегустацією страв, ярмарковим продажем продукції, традиційним вбранням та відображенням загальної атмосфери свята.
Миколаївщина пишається безкраїми полями золотої пшениці, своїми врожаями і хліборобством. Саме тому кожна громада представила тематичну декоративну конкурсну композицію «Кращий обжинковий оберіг Миколаївщини». До уваги були представлені понад 20 унікальних обжинкових снопів, виготовлених у різноманітних техніках, оздоблені стрічками, квітами, рушниками місцевих майстринь, традиційними оберегами та духмяними короваями. Також для посилення відчуття святкового настрою, адже саме у цей період триває цикл християнських свят Спаса, майстрині з особливою турботою прикрасили свої вироби ароматними яблуками, маком, поживними горіхами, смачним запашним медом.
Серед розмаїття дивовижних виробів декоративно-ужиткового мистецтва не можна було не помітити унікальну витинанку «Україна єдина» вражаючого розміру (2,5 м х 4 м), виготовлену майстринею з Баштанської громади. Саме цей витвір, за рішенням організаторів, став переможцем у номінації «Кращий творчий виріб «FOLK-toloka 2021».
Кожен, хто завітав на це феєричне свято, мав змогу отримати задоволення від участі й призи у запропонованих конкурсах. Для дорослих був проведений конкурс на «Кращий український костюм», а маленькі глядачі мали змогу показати свої творчі таланти, взявши участь у конкурсі на території дитячого артпростору. Маленькі митці відтворили у малюнку цьогорічний символ Миколаївщини «Ти у мене єдина».

Всі здобутки громад оцінювалися у конкурсі «Кращий обжинковий оберіг Миколаївщини», переможцями якого стали: Шевченківська, Кривоозерська, Березнегуватська та Баштанська громади.

У конкурсі «Краща етно-локація «FOLK- toloka 2021» переможцями стали: Кривоозерська, Новобузька, Березанська, Березнегуватська та Мішково-Погорілівська громади.

Усі учасники «Folk-toloka 2021» були нагороджені дипломами та грамотами управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА, обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.
Протягом семи годин звучали на головній вулиці міста пісні, танці, гумор – що об’єднало в одне мистецьке коло усю величезну родину Миколаївщини.
На завершення нашого приголомшливого свята запущено видовищний феєрверк, який став яскравим фінальним штрихом.
Дякуємо всім, хто приєднався до святкування 30-ї річниці незалежності України та продемонстрував свої творчі здобутки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: