Новини        14 Грудня 2017        546      

Підсумки наради директорів-2017: день другий

14 грудня в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї продовжилася нарада директорів клубних закладів Миколаївської області. Із завершенням 2017 року надходить пора підготовки звітної документації. В Україні, згідно реформи з децентралізації, триває процес створення об’єднаних територіальних громад. Як буде надаватися звітність закладів культури клубного типу районів і ОТГ, правила її оформлення — цим та іншим питанням організаторами вперше був присвячений навчальний семінар. Про подробиці зустрічі ‒ дивіться далі.

Наші підсумки

Протягом 2017 року Миколаївським обласним центром було проведено понад 50 культурно-мистецьких і навчальних заходів, серед яких 4 фестивалі всеукраїнського рівня. Більше фахової інформації для працівників закладів культури клубного типу надавалося в проектах «Школа клубного менеджменту», «Театральні сходинки», «Школа для починаючого хореографа».

Протягом 2017 року відбулося 67 засідань атестаційної комісії управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації з питань підтвердження, присвоєння та зняття звання «народний»/«зразковий» аматорський колектив/студія в Миколаївській області, до складу якої входили спеціалісти МОЦНТ та КОР. За рішенням атестаційної комісії звання підтверджено 58 колективам, серед яких:

«народних» ‒ 50;

«зразкових» ‒ 8.

Почесне звання «народний»/«зразковий» присвоєно 7 колективам:

  • театру естради «Агранавти» Миколаївського національного аграрного університету;
  • театральному колективу «БУКАКІ» Веселинівського районного будинку культури;
  • театральному колективу «Браво» Культурно-естетичного центру ВПУ№ 21 м. Миколаєва;
  • ВІА «Візерунки» Палацу культури «Енергетик» міста Южноукраїнськ;
  • театру мініатюр «Експромт» Новоодеського районного будинку культури;
  • вокальному ансамблю «Вербиченька» Яструбинівського сільського будинку культури Вознесенського району;
  • вокальному ансамблю «Южные звезды» Артемівського сільського будинку культури Димівської сільської ради Новоодеського району.

Звання «народний» знято 2 колективам:

  • студії декоративно-прикладного мистецтва «Барвінок» Радсадівського сільського будинку культури Миколаївського району;
  • вокальному гурту «Очаків» Очаківського районного будинку культури.

Звітність

2017 рік щодо надання звітів є особливим, тому що багато закладів культури клубного типу відійшли до новоутворених об’єднаних територіальних громад. Робота клубних установ ОТГ фіксується з моменту отримання установчих документів, які свідчать про створення громади. Незалежно від підпорядкування, документація за звітний період надається до районних відділів чи секторів культури, керівники яких потім передають її до МОЦНТ та КОР та управління культури, національностей та релігій.

Нововведення щодо оформлення звітної документації роботи клубного закладу з учасниками наради опрацьовували головний спеціаліст управління культури, національностей та релігій Анжела Дорош і заступник директора МОЦНТ та КОР Тетяна Нестерова. Зокрема, увага присутніх була зосереджена на оформленні звіту про діяльність клубного закладу за формою 7-НК та зведена 7-НК, а також на оплату праці працівників культури, відповідно до наказу Міністерства культури й туризму України від 18.10.2005 р. № 745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі єдиної тарифної сітки зі змінами».

Окремим актуальним питанням другого дня наради була тема «Нематеріальна культурна спадщина», адже 2018, згідно наказу Президента України, оголошено роком НКС. Провідний методист МОЦНТ та КОР Світлана Бабуріна окреслила напрями роботи зі збору та фіксації елементів НКС Миколаївщини у 2018 році. Зокрема, були надані рекомендації щодо роботи ініціативних груп зі створення місцевого реєстру, опрацьовані критерії відбору та методика короткого опису елемента тощо. Світлана Григорівна запросила присутніх до участі в обласному святі «Покрова», яке у 2018 році буде присвячено відродженню традицій козацтва Миколаївщини.

Наприкінці зустрічі директор МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова привітала всіх із прийдешніми новорічно-різдвяними святами, побажала успіхів у 2018 році, а також нагадала, що прийом звітності за 2017 починається з 15 січня 2018 року, згідно затвердженого графіка.

Усім учасникам наради директорів були вручені сертифікати щодо підвищення кваліфікації керівниками аматорських колективів під час семінарських занять, організованих ОЦНТ та КОР протягом 2017 року, рекомендації з підготовки до участі в культурно-мистецьких заходах 2018 року, організатором яких є МОЦНТ та КОР, нормативні документи та інструкції щодо заповнення звітної документації тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: