Новини        19 Жовтня 2018        382      

Підсумки обласного семінару для керівників аматорських театральних колективів (студій) сільських закладів культури

19 жовтня відбувся обласний семінар, у якому взяли участь майже 50 керівників аматорських театральних колективів (студій) сільських закладів культури з різних куточків Миколаївщини. Детальніше про учасників, тематику семінарських занять, надані рекомендації — далі в статті.

Захід розпочався в Миколаївській обласній бібліотеці для дітей імені Віктора Лягіна практичним заняттям «Робота над словом». Провідний методист із театрального мистецтва Миколаївського обласного центру народної творчості Тетяна Скубченко розповіла про особливості роботи над текстами поезії, прози, гумору. Для застосування почутого раніше на практиці, кожен із присутніх отримав приклади текстів для читання вголос. Для перевірки правильного читання використовувалися відеозаписи віршів Ліни Костенко у виконанні Богдана Ступки, прози та гумору у виконанні Анатолія Паламаренка. Практична частина продовжилася рекомендаціями щодо уникнення помилок при роботі над виставою.

Друга частина семінару проходила в Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії, де семінаристам відкрили таємниці репетиційної роботи професійного театру на прикладі нової постановки вистави режисера Максима Галенка та майстер-клас із мізансценування в рамках творчої лабораторії «Робота всіх цехів театру над виставою».

Третя, заключна, частина заходу відбувалася в Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі, де театр слова «Дарунок неба» Воскресенського ПК показував програму на предмет підтвердження колективу звання «зразковий». Їх виступ став своєрідною практичною допомогою для керівників колективів, які в майбутньому планують отримати почесне звання «народний» або «зразковий». Було представлено тренаж із роботи над дикцією, артикуляцією, диханням в русі; читку тексту п’єси «Хто знайде ку-ку?» та її мізансценування. Презентація вистави «Капризуля» та уривок із вистави «Ніч на полонині» за однойменним твором Олександра Олеся були не лише практичними порадами, але й приємним відпочинком.

По завершенню заходу відбувся круглий стіл, де семінаристи підвели підсумки та поділилися враженнями щодо отриманих знань, рекомендацій, а також висловили власні побажання щодо тематики і проблематики наступного семінару.

Сподіваємося, що надання саме такої методичної роботи Миколаївським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи допомагає починаючим режисерам підвищувати рівень майстерності: накопичувати нові знання і правильно їх застосовувати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: