Новини        02 Квітня 2018        1017      

Підсумки обласного семінару для керівників фольклорних і вокально-хорових колективів

2 квітня в Миколаївському коледжі культури і мистецтв відбувся обласний семінар, присвячений основам автентичного співу. У заході, організованому обласним центром народної творчості, узяли участь понад 70 керівників фольклорних і вокально-хорових колективів практично з усієї Миколаївщини. Які рекомендації отримали учасники семінарських занять від провідних майстрів вокально-хорового жанру області, які цікаві зустрічі підготували організатори — про це та багато чого іншого далі у статті.

Київський фольклорно-етнографічний гурт «Володар»

На початку заходу семінаристів привітала директор МОЦНТ та КОР Наталія Баштова, яка подякувала присутнім за підтримку та розвиток традицій автентичного співу на Миколаївщині. Заслужена артистка України зазначила, що Південний регіон України славиться не лише традиціями, а й новими досягненнями в жанрі хорового співу. Зокрема, привітала учасників народного ансамблю української пісні «Берегиня» Новопавлівського сільського будинку культури Баштанського району та народного хорового колективу «Зоряниця» Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний», які нещодавно перемогли на Всеукраїнських фестивалях у Закарпатській та Вінницькій областях. Окремо було відзначено професійний підхід до роботи з аматорськими колективами керівників — Олега Сука та заслуженого працівника культури України Вікторії Максимчук.

Провідний методист із вокально-хорового жанру Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури України Галина Стрелецька зазначила, що рівень виконавської майстерності багатьох колективів Миколаївщини достатньо високий. А також фахівець познайомила учасників семінару з численними заходами з вокально-хорового жанру, які організовує МОЦНТ та КОР у 2018 році.

Практичну частину занять продовжила завідувач Циклу народно-хорового співу Миколаївського коледжу культури й мистецтв, заслужений працівник культури України Надія Жадик. У своїх рекомендаціях досвідчений педагог надала поради щодо відтворення манери автентичного співу сучасними колективами, а також разом з учасниками заходу розучила щедрівку, записану під час етнографічної експедиції в Снігурівському районі.

Викладач-методист Миколаївського коледжу культури і мистецтв, заслужений працівник України Анатолій Затурян розповів про історію розвитку хорового співу на Миколаївщині. Метр наголосив на важливості збереження неповторної автентики Південного регіону, актуальності проведення експедицій із дослідження фольклору, правилах його запису та систематизації в репертуарні збірки для сучасних народних хорових колективів.

Незабутні враження та багато практичних порад семінаристи отримали під час виступу запрошених гостей — Київського фольклорно-етнографічного гурту «Володар». Маргарита Скаженик разом з учасниками колективу виконали ліричні та обрядові пісні: веснянки, гаївки з різних куточків України — Поділля, Полісся, Полтавщини, Чернігівщини тощо. Як зазначив у привітальному слові директор Миколаївського коледжу культури і мистецтв, кандидат культурології Сергій Мицик, сьогодні подібні зустрічі дуже важливі, адже сприяють підвищенню рівня знань майбутніх фахівців, які продовжуватимуть традиції вокально-хорового співу на Миколаївщині.

Наприкінці заходу фахівці обласного центру народної творчості запропонували учасникам семінару методичну літературу з вокально-хорового жанру.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: