Новини        15 Травня 2018        303      

Підсумки обласного семінару для керівників студій і колективів із декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва

15 травня в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбувся обласний семінар «Символіка родинних оберегів». У заході, організованому обласним центром народної творчості, узяли участь понад 50 керівників студій і колективів з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва практично з усієї Миколаївщини. Які цікаві зустрічі з майстрами та презентації майстер-класів підготували організатори, також яку корисну інформацію отримали учасники семінарських занять від провідних майстрів області — про це та багато чого іншого ви дізнаєтесь далі в статті.

На початку заходу семінаристів привітала директор МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова. Вона подякувала всім присутнім за збереження та розвиток традицій декоративно-прикладного мистецтва на Миколаївщині.

Провідний методист із декоративно-прикладного мистецтва Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури України Валентина Кривцова ознайомила учасників семінару з виставковими заходами, які організовує МОЦНТ та КОР для аматорів нашої області, провела аналіз участі майстрів в обласних культурно-мистецьких акціях, а також зазначила на гідний рівень виконавської майстерності творчих колективів та студій декоративно-прикладного мистецтва.

Інформаційний огляд «Вишивані символи та обереги» на прикладі своїх авторських робіт провела голова Миколаївського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член НТО «Прибужжя» Жанна Семененко-Руських (м. Первомайськ). У своєму виступі майстриня надала рекомендації щодо використання традиційних оберегових символів в українській вишивці.

Майстриня НТО «Прибужжя» з Березанського району Ольга Костюк презентувала теоретично-практичне заняття з виготовлення традиційної ляльки — мотанки. Мисткиня розповіла про історію виникнення ляльки, її види, символіку та оберегові функції.

Цікаву інформаційну довідку «Використання дідуха в циклі новорічно-різдвяних свят» підготувала завідувач відділу Миколаївського обласного краєзнавчого музею Світлана Романенко. Фахівець детально ознайомила семінаристів із таємницями виготовлення дідуха та його використанням в обрядових дійствах.
Історичний матеріал про виникнення старовинної легенди «Чарівна квітка папороті» з цікавою фото презентацією запропонувала учасникам семінару провідний методист по роботі з нематеріальною культурною спадщиною МОЦНТ та КОР, кандидат історичних наук Ганна Божкова. Також методист Центру розповіла про проведену роботу зі збереження та відродження культури нашого Причорноморського краю.

Наприкінці заходу майстри НТО «Прибужжя» обласного центру народної творчості запропонували учасникам семінару відвідати цікаві майстер-класи з виготовлення творчих виробів на тему «Чарівна квітка папороті». Майстриня Єлизавета Козирєва презентувала декоративні топіарії зі сучасних матеріалів, Михайло Карабутов запропонував усім, хто бажає, майстер-клас з аромаграфіки, Любов Запісочна демонструвала свою майстерність зі створення традиційної витинанки, а Ольга Гончарук вирішила ознайомити учасників семінару зі старовинною технікою писанкарства. Також кожен майстер представив міні-виставку, до якої увійшли художні вироби з пірографії, батику, вишивки, декоративного розпису та багато іншого.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: