Новини        24 Жовтня 2018        402      

Підсумки обласного семінару для керівників вокально-хорових колективів

24 жовтня в Миколаївській філії Київського національного університету культури і мистецтв відбувся обласний семінар, спрямований на підвищення кваліфікації керівників вокально-хорового жанру, ознайомлення з новими направленнями та стилями в сучасній хоровій музиці. У заході взяли участь понад 70 керівників вокально-хорових колективів. Детальніше про учасників, тематику семінарських занять, надані рекомендації — далі в статті. 

На початку семінару з вітальним словом виступила директор Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України Наталія Баштова. Вона подякувала присутнім за збереження традицій національної культури загалом і підтримку та розвиток вокально-хорового жанру на Миколаївщині. 

Теоретично-практичну частину заходу розпочала старший викладач із перукарського мистецтва, аспірант Київського національного університету культури і мистецтв Ольга Ярош заняттями «Сучасний дизайн технології зачіски» і «Сценічний макіяж». Вона детально розповіла про види макіяжу та гриму, їх правильне застосування на сцені й у побуті. Наочно продемонструвати теорію допомогли студенти університету. Продовжила практику викладач кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія» Київського національного університету культури і мистецтв Наталія Шабельник цікавим і корисним заняттям «Частування і застілля як складові театралізованого свята». Ці знання знадобляться як у роботі, так і в буденному житті працівникам культурно-мистецьких закладів. Викладач кафедри народно-хорового співу Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія» Київського національного університету культури і мистецтв Антон Ладний провів заняття «Обробка та аранжування української народної пісні в сучасних вокально-хорових колективах», у чому йому допомагав студентський хор МФ КНУКіМ. Під час заняття керівника народного хору «Зоряниця» Миколаївського ПК «Молодіжний», заслуженого працівника культури України Вікторії Максимчук «Звук та звуковедення. Видобування та культура звуку у хорових творах» було опрацьовано твір Миколи Леонтовича «Ой за гори кам’яної», звернено увагу на культуру звуку та його видобування в академічній та народній манерах співу. На завершення семінару провідний методист із вокально-хорового жанру Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужений працівник культури України Галина Стрелецька проаналізувала конкурсні виступи учасників обласного конкурсу вокальних ансамблів і солістів-вокалістів «Діапазон», наголосивши на їх перевагах і недоліках; надала методичну літературу з вокально-хорового жанру. 

Сподіваємося, що надання саме такої методичної роботи Миколаївським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи допомагає керівникам підвищувати рівень майстерності: накопичувати нові знання і правильно їх застосовувати. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: