Новини        05 Липня 2021        674      

Підсумки проведення Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена»

З 25 червня по 03 липня вже вкотре на Миколаївщині відбувся Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена», який щороку збирає найкращі аматорські театри з різних куточків країни та за традицією проводиться на гостинній землі Очаківщини. Метою фестивалю є розвиток та популяризація театрів в Україні, сприяння творчій самореалізації акторів і режисерів, аматорських колективів, обміну досвідом й удосконаленню виконавської майстерності.

Цього року участь у фестивалі взяли майже 30 театральних колективів, а це понад 700 осіб різного віку з Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Херсонської, Хмельницької та Чернігівської областей.

Організатори

Міністерство культури та інформаційної політики України;

Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації;

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Вистави

Фестивальні дні як завжди були насичені конкурсними й позаконкурсними виставами від дитячих, молодіжних і дорослих колективів; студентських, експериментальних і незалежних театрів.

Для перегляду представили драми, драми-притчі, комедії, ексцентричні трагікомедії, експериментальні вистави. Цьогоріч режисери надавали перевагу творам Григорія Квітки-Основ’яненка, Жана Ануя, Жан – Поля Сартра, Лесі Українки, Михайла Старицького, Алехандро Касона, Валерія Герасимчука, Романа Дронюка, Валерія Зіміна, Олександра Володарського та інших класиків, сучасних українських і закордонних драматургів. Були представлені й авторські постановки з соціальної та шкільної тематик, постановки про життя відомих земляків та про життя регіону.

Майстер-класи

Метри театрального мистецтва України провели декілька майстер-класів і тренінгів для керівників аматорських колективів, завдяки чому останні мали змогу підвищити свій професійний рівень та дізнатися багато корисного та цікавого, а саме:

  • пластичне існування виконавця;
  • сценічне мовлення як підґрунтя сценічної дії;
  • сценічна взаємодія;
  • від руху до жесту, від жесту до захисту;
  • партнерська взаємодія – основа сценічного існування.

Переможці

Учасники фестивалю стали володарями дипломів міністерства культури та інформаційної політики України, управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи за третє, друге, перше місця та найвищу нагороду фестивалю – Гран-прі й отримали пам’ятні подарунки від Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Володарями Гран-прі стали:

Номінація «Молодіжний театр»

молодіжний театр «Silentium» (середня група) КЗ «Палац культури «Юність» м. Калуш, Івано-Франківська область;

Номінація «Дитячий театр»

  • театральний колектив «Куліска» (старша група) Палац дитячо-юнацької творчості, м. Київ;
  • дитячо-юнацька театральна студія «Ну і дітки» Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді, Полтавська область;

Номінація «Дорослий театр»

  • народний театр Семенівського БК Благодатненської сільської ради, Миколаївська область;
  • народний молодіжний театр ім. А.Гаврюшенко, Міський палац культури м. Рівне, Рівненська область;
  • народний аматорський театр Вигодського будинку культури, Івано-Франківська область.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: