Новини        22 Вересня 2017        634      

Підтвердження звання фольклорному колективу «Троїчанка»

21 вересня звітну програму на підтвердження звання «народний» презентував фольклорний колектив «Троїчанка» Троїцького сільського будинку культури Новоодеського району. Чим унікальний цей колектив, які твори увійшли до концертної програми, на що звернула увагу атестаційна комісія — докладніше далі.

«Троїчанка» — відомий на Миколаївщині колектив, історія якого бере свій початок ще 1971 року. З 2002 колектив носить почесне звання «народний». Унікальність ансамблю в тому, що це — єдиний в області автентичний колектив, що відтворює побутовий фольклор. Саме тому сьогодні розглядається питання дослідження творчості «Троїчанки» як елемента нематеріальної культурної спадщини України. За плечима аматорок багато досягнень, адже колектив є лауреатом та дипломантом численних фольклорних конкурсів та фестивалів, переможцем телевізійного конкурсу «Фольк-мюзік-2008», тричі брав участь у звітних концертах Миколаївської області в Національному палаці мистецтв «Україна».

У творчому звіті, який проходив у формі «посиденьок», учасниці показали все різнобарв’я репертуарної палітри: думи, балади, народні соціально-побутові та родинні пісні, поряд із якими є й жартівливі та обрядові пісні. Керівник колективу Віктор Прозоров — професійна та творча людина, досить ретельно ставиться до підбору репертуару, адже кожна з його підопічних — неповторна й самобутня у своїй манері виконання. Сьогодні в колективі 15 жіночок, більшість із них — поважного віку, мають великий життєвий і творчий досвід, тому вміло передають сюжетність пісень, доречно застосовують художні засоби виразності. Під час співу добре відчувається гармонійне злиття голосів, партії виводчиці та заспівувачів, їхні насичені тембри, відчуття тональності, своєрідний неповторний побутовий спів.

За рішенням атестаційної комісії почесне звання «народний» фольклорному колективу «Троїчанка» підтверджено на три роки.

 

Усім учасницям колективу бажаємо міцного здоров’я, а їхній спів нехай лунає ще багато років!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: