Новини        30 Квітня 2015        492      

Підтвердження звання колективів

28 квітня на сцені Братського районного Будинку культури відбулася визначна урочиста подія для культурного життя району. Чотири найкращі колективи різних творчих напрямків доводили глядачам та професійній комісії, що вони гідні носити почесне звання «народний колектив», а молодий перспективний дитячий хоровий колектив «Домісольки» боровся за присвоєння звання «зразковий». 

Першими представили свою концертну програму «Домісольки». Дівчатка в яскравих костюмах співали добрі пісні про щасливе дитинство, про мир, про любов до мами і до України. Особливо тепло глядачі приймали найменших учасників – молодшу групу хору, які проспівали чарівну пісню «Про бабусю»

Всі пісенні композиції доповнювались цікавими сценічними рухами та атрибутами: дівчатка гарно рухались в такт музиці, дарували глядачам «серце» разом зі своїм талантом та любов’ю.

Учасники колективу щиро люблять та поважають свого керівника – Наталю Іванівну Угріну, яка зуміла згуртувати навколо себе дітей та прищепити їм любов до співу. Протягом лише двох років існування «Домісольки» гарно заявили про себе, приймаючи участь у різних творчих проектах як районного, так і обласного значення. А відсьогодні цей молодий колектив носить почесне звання «зразковий», який присвоїла хору поважна комісія Миколаївського Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи на чолі з директорм, заслуженою артисткою України, депутата облради з питань культури, Баштовою Н. А.

Народний ансамбль української пісні «Берегиня» знаний колектив в області, який протягом багатьох років є окрасою культурного життя району.

Творчим колективом вміло керує талановита, віддана своїй справі людина, Валентина Василівна Бондаренко. Правою рукою керівника завжди є акомпаніатор, від якого у великий мірі залежить успіх будь-якого пісенного колективу, і в цьому відношенні народному ансамблю «Берегиня» пощастило: Віктор Степанович Чудновець прекрасно доповнює і підтримує звучання голосів майстерною грою на баяні.

Створений в 1999 році на базі вокального тріо «Мрія», народний ансамбль української пісні «Берегиня» постійно бере участь у різноманітних концертних програмах, святах, конкурсах, оглядах, фестивалях. за що неодноразово нагороджувався грамотами і дипломами.

Самодіяльний народний ансамбль відроджує, збирає і зберігає народну пісню, обряди, костюми, отож він є пісенним осередком, що єднає любителів української культури району.

Крім пісенного репертуару, в колективі є фрагменти обрядів, театралізованих дійств та вокально-музичні композиції.

Сьогодні колектив подарував глядачам найкращі пісні зі свого великого репертуару. Особливим успіхом у жителів райцентру користуються українські народні пісні в обробці для народного хору, такі, як «Роде наш красний», «А в Києві на ринку» (обробка О. Стадника), а також твори українських композиторів-класиків: «Не шуми, калинонько» (І. Шамо), «Над колискою сина» (муз. Є. Кухарця») та інші твори різного жанру та характеру. Мала вокальна форма була представлена вокальним тріо «Мрія», які продемонстрували сценічну театралізовану композицію «Хата моя, біла хата».

2000-го року ансамблю було присвоєно звання «народний», а сьогодні колектив в черговий раз з успіхом пройшов «іспит» щодо відповідності високим вимогам цього статусу. Комісія ОЦНТ та КОР належно оцінила сценічну культуру, виконавську майстерність та яскраве втілення музичних образів, які продемонстрував колектив, підтвердивши звання «народний» ще на три роки.

Яскравий та амбітний, народний вокально-інструментальний ансамбль «Промінь» користується заслуженою популярністю в районі та знаний за його межами. Жодне свято та культурний захід не обходиться без виступу талановитих братчан. Не зважаючи на досить поважний вік ансамблю (він був створений у 1969 році), колектив залишається сучасним та цікавим. Добре злагоджене звучання інструментальної групи, а також яскраві солісти-вокалісти радують любителів сучасної естрадної музики новими українськими та зарубіжними піснями та інструментальними композиціями, а також піснями ретро.

У жовтні 1978 вокально-інструментальному ансамблю «Промінь» вперше було присвоєне почесне звання «народний», яке він з честю відстояв і цього року, подарувавши вісім присутнім музичне розмаїття з пісень та інструментальних композицій. Напередодні святкування перемоги над нацизмом програма колективу була насичена піснями воєнної тематики, а також піснями про любов до найсвятішого: рідної мами, рідної землі.

Найбільше враження справила заключна пісня у виконанні ансамблю – пісня О. Злотника на слова В. Лазаровича «Я бажаю Вам щастя і миру», яка сповнена позитиву та віри у майбутнє.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: