Новини        01 Березня 2017        689      

Підтвердження звання «народний» колективам Обласного палацу культури

У лютому своєрідний творчий іспит склали музичні колективи Миколаївського обласного палацу культури, який цього року святкує 50-річчя. Захід відбувається згідно з Положенням Міністерства культури України, де зазначено, що кожні три роки творчі народні колективи підтверджують право носити це почесне звання. Творчі звіти проводяться для збереження та розвитку традиційного народного мистецтва, підтримки та активізації аматорського руху. Отже, з якими підсумками підійшли до ювілею творчі колективи головного культурно-мистецького закладу області.

Духовий оркестр

17 лютого свою програму продемонстрував колектив духового оркестру (керівник Андрій Чернов). У репертуарі, який музиканти підготували до 95-го ювілею колективу, пролунали різноманітні твори українських та зарубіжних композиторів, а також авторські твори Андрія Чернова. Проаналізувавши творчий звіт, атестаційна комісія підкреслила вагомі досягнення та багаторічний досвід колективу, який має своїх шанувальників, користується популярністю в миколаївців, зберігає кращі традиції духового жанру. Між тим були надані рекомендації:

  • Прагнути до оновлення складу духового оркестру. Люди похилого віку вже не мають фізичних можливостей тримати виконавську форму, відповідний стрій, темпоритм, демонструвати легке яскраве звучання. Для них пропонується створити любительське об’єднання, де аматори зможуть проводити своє дозвілля та брати учать у заходах Палацу.
  • Атестаційна комісія занепокоєна майбутнім колективу. Саме тому сьогодні варто поставити питання про створення більш мобільних малих форм оркестру — ансамблі, квартети, квінтети, — які братимуть участь у різноманітних всеукраїнських, обласних культурно-мистецьких заходах і стануть взірцем духового мистецтва Миколаївщини.
  • Для збереження та популяризації інструментального жанру пропонується залучати студентів профільних навчальних закладів культури для проходження практики на базі духового оркестру, завдяки чому молодь оновлюватиме його склад та набуватиме навички роботи з аматорськими колективами.

Керівництву Палацу варто відшукувати форми заохочення роботи учасників колективу, що стимулюватиме його розвиток.

Атестаційна комісія, враховуючи всі зауваження, постановила: підтвердити звання «народний» духовому оркестру ОПК терміном на один рік.

«Уездный город N»

17 лютого презентував звітну програму й театр мініатюр «Уездный город N» Обласного палацу культури (керівник Семен Бєлий, режисер Костянтин Гросман).

Театр працює на базі Палацу з 1981 року, а почесне звання «народний» здобув у 1993-му. «Уездный город N» — переможець багатьох конкурсів та фестивалів. Аматорський колектив постійно експериментує в постановчих формах і репертуарі. Але останнім часом спостерігається зміна режисерів колективу, що суттєво позначається на якості творчого процесу.

Переглянувши звітну програму театру мініатюр «Уездный город N», члени комісії зробили такі рекомендації:

  • Оновити репертуар колективу творами українських авторів.
  • Розширити форми подачі матеріалу: репризи, пантомімічні та хореографічні номери, жарти, етюди, скетчі тощо.
  • Підвищити рівень акторської майстерність аматорів, вдосконалюючи сценічну мову та пластику.
  • Керівнику колективу приділяти увагу веденню поточної і звітної документації.

Атестаційна комісія, враховуючи всі зауваження, постановила: підтвердити звання «народний» театру мініатюр «Уездный город N» терміном на один рік. Сподіваємось, що з приходом у колектив досвідченого режисера Костянтина Гросмана «Уездный город N» досягне вищих результатів і стане лідером серед народних театрів області.

Оперно-вокальна студія

22 лютого відбувся перегляд творчого звіту оперно-вокальної студії Обласного палацу культури (керівник Анатолій Сорочан).

Сьогодні на Миколаївщині нараховується 6 оперно-вокальних студій, з яких звання «народний» має лише студія Палацу, засновником та керівником якої тривалий час була заслужений працівник культури України Ніна Западинська. Це відомий колектив не тільки на Миколаївщині, а й далеко за її межами. Своєю творчою діяльністю студійці, серед яких представники різного віку та професій, популяризують даний жанр, пропагують твори українських, зарубіжних класиків, знайомлять слухачів із кращими зразками світової вокальної музичної спадщини, створюють обробки народних та естрадних пісень.

Прослухавши звітну програму, члени комісії звернули увагу на різноманітність форм, що використовує керівник у творчій діяльності студії: ансамблі, дуети, квартети, які працюють у супроводі концертмейстерів та оркестру народних інструментів Миколаївського державного вищого музичного училища.

Сьогодні до складу колективу входять багато солістів-студентів музичного училища, що демонструють високий виконавський рівень, а також художнє різнобарв’я репертуару. Між тим Анаталію Сорочану все ж рекомендовано оновлювати репертуарну палітру студії сучасними творами, а також стимулювати поповнення складу колективу аматорами різного віку, заохочувати студентів після закінчення навчання працювати в колективі.

За рішенням атестаційної комісії, звання «народний» оперно-вокальній студії Обласного палацу культури підтверджено на три роки. Дякуємо Анатолію Сорочану за розвиток і підтримку складного жанру оперно-вокального співу на гідному рівні: лише за півтора року роботи на посаді керівника він досяг суттєвих результатів.

Звітні програми на підтвердження звання «народний» колективів Обласного палацу культури тривають. Бажаємо успіху!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: